انتقاد پوتین از زلنسکی

[ad_1]

آفتاب‌‌نیوز :

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهوری اوکراین در جریان سفرش به لهستان، اتحاد جماهیر شوروی و آلمان نازی را به آغاز جنگ جهانی دوم متهم کرد. به گفته زلنسکی، کشور و مردم لهستان نخستین کسانی بودند که «تبانی رژیم‌های خودکامه» را که منجر به شروع جنگ جهانی دوم شد، حس کردند.

ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه در جریان مصاحبه با شبکه یک تلویزیون روسیه گفت: کم‌اهمیت جلوه دادن آنچه اوکراینی‌ها در جریان جنگ جهانی دوم انجام دادند، آن هم متأسفانه از سوی رئیس‌جمهوری کنونی این کشور، به تمامی کسانی که برای این گذشته قهرمانانه مردم اوکراین ارزش قائلند، لطمه روحی جدی وارد می‌کند.

پوتین با اشاره به خدشه‌دار شدن روابط دوجانبه پس از الحاق شبه‌جزیره کریمه، گفت: کریمه همیشه روسی بوده و مجددا از همگان می‌خواهم تا به تصمیم مردمی که در این شبه‌جزیره زندگی می‌کنند، احترام بگذارند.

در همین حال، وی تأکید کرد که روسیه با اوکراین وارد درگیری و نزاع نشده؛ حتی با وجود این که دیدگاه‌ها میان مقامات کنونی متفاوت است.

پوتین افزود: به هر حال، ما با اوکراین درگیر نشدیم؛ حتی با وجود این که با افرادی که در حال حاضر در اوکراین در رأس قدرت هستند، اختلاف‌نظر داریم. اما ملت اوکراین همیشه ملت برادر ما بوده‌اند و خواهند بود. او درباره این که آیا فکر می کند یکی از رهبران کنونی یا آتی اوکراین ممکن است به روسیه سفر کند یا خیر، گفت: زمانی این مسأله اجتناب‌ناپذیر بود.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.