باید با واقعیت ها تصمیم گرفت، نه آرزوها!

[ad_1]

آفتاب‌‌نیوز :

علیرضا دبیر با تاکید بر اینکه فدراسیون‌های تابع اتحادیه کشتی این آمادگی را داشته باشند که مسابقات کشتی در تیرماه برگزار شود در گفتگو با رادیو تهران گفت: به تازگی کمیته فنی اتحادیه جهانی جلسه‌ای را برگزار و صحبت‌هایی انجام شد اما تقاضا کرد موضوعاتی که در این نشست مطرح شد، به صورت محرمانه باقی بماند.

دبیر افزود: فدراسیون کشتی ایران قبل از اینکه بخواهد از اتحادیه جهانی کشتی حرف‌شنوی داشته باشد از ستاد ملی کرونا و دولت پیروی می‌کند.

رییس فدراسیون کشتی خاطرنشان کرد: روز دوشنبه با معاونت توسعه قهرمانی وزارت ورزش و جوانان جلسه‌ای را برگزار کردیم و در این جلسه تاکید شد تا ۲ هفته آینده اجازه مسابقات به ورزش‌های پر برخورد همچون کشتی داده نشود.

دبیر تصریح کرد: تمرینات باشگاه‌های کشتی تعطیل است و ما منتظر هستیم که ستاد ملی کرونا چه تصمیمی را خواهد گرفت.

وی درباره چرخه انتخاب تیم ملی اعلام کرد: چرخه انتخابی تیم ملی با تصویب در هیات رییسه و مجمع هیات استان‌های کشتی به صورت قانون درآمد و فکر نمی‌کنم مشکلی داشته باشد. کشتی‌گیری که می‌خواهد دوبنده تیم ملی را بر تن کند باید در چرخه انتخابی تیم ملی که در اردوها ومسابقات داخلی و خارجی برگزار می‌شود، شرکت کند.

رییس فدراسیون کشتی در ادامه تاکید کرد: هدف ما این استکه تمام افرادی که تاکنون دیده نشده‌اند، در معرض دید قرار گرفته و در تمام بخش‌ها توانایی‌های خودشان را نشان دهند.

وی اعلام کرد: از خدا خواسته‌ام تا زمانی که در فدراسیون کشتی حضور دارم بتوانم قدمی مثبت برای این رشته ورزشی بردارم.

دبیر تاکید کرد: باید با واقعیت‌ها تصمیم بگیریم نه آرزوها؛ زمانی در یک وزن کشتی قهرمانان زیادی حضور و رقیبان بزرگی حضور داشتند و یک نفر برای پوشیدن دوبنده تیم ملی باید مسابقات زیادی را از پیش رو بر می‌داشت.

قهرمان اسبق کشتی جهان گفت: اگر فکری به حال کشتی نکنیم به افت و سقوط نزدیک شده و همچون کشورهایی خواهیم شد که در تک‌ وزن موفقیت کسب می‌کنند.

وی افزود: همه تلاش می‌کنند اما باید واقعیت‌ها را بر زبان بیاوریم، کشتی همچون نفت، خاویار، فرش ایرانی است و وارداتی نیست؛ همیشه به کشتی افتخار کرده‌ایم و گفته‌ایم کشتی ورزش اول ماست اما نظر سنجی‌ها نشان می‌دهد به ورزش سوم و چهارم تبدیل شده است اما در افتخارات همچنان اول است اما با مشکلاتی که گفتم اگر کاری انجام ندهیم به معضلات بزرگی برخورد می‌کنیم.

دبیر در پایان گفت: حمید سوریان به عنوان نماینده رسمی ایران برای حضور در انتخابات اتحادیه جهانی کشتی معرفی شد اما با توجه به شیوع ویروس کرونا، انتخابات از شهریور به آذرماه موکول شد. خیلی‌ها گفتند چرا من به عنوان رییس فدراسیون کشتی در این انتخابات شرکت نکردم اما باید بگویم سوریان ارجح‌تر است.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.