مشکل تهیه برند خارجی اقلام انسولین

[ad_1]

آفتاب‌‌نیوز :

دکتر محسن اسدبیگی در خصوص کمبود انسولین اظهار کرد: انسولین انواع مختلفی دارد که ویال‌های انسولین و نوع NPH آن در کشور و استان به وفور وجود دارد.

وی ادامه داد: برخی از بیماران دیابتی برای راحتی مصرف از اقلام انسولین استفاده می‌کنند.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: برای تولید داخل این این اقلام مشکلی نداریم اما برند خارجی آن تحت ثاتیر تحریم قرار گرفته و واردات آن با مشکل مواجه است.

اسدبیگی بیان کرد: برای تهیه برند خارجی اقلام انسولین با مشکل مواجه‌ایم و این مساله تنها مختص لرستان نیست بلکه موضوعی کشوری است.

وی گفت: سال گذشته ۱۲۰ هزار قلم انواع انسولین سهمیه لرستان بوده که همه آنها را توزیع کردیم و این درحالیست که در شش ماهه نخست امسال ۱۳۴ هزار قلم یعنی ۱۴ هزار قلم بیشتر در استان توزیع شده است.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی لرستان با بیان اینکه کمبود دارو موضوعی القایی است، اضافه کرد: البته این کمبود دارو حالت روانی دارد چرا که برندهای ایرانی که اثربخشی آنها کمتر از برند خارجی نیست وجود دارد. به عنوان یک پزشک توصیه می‌کنم که افراد از همین برندهای تولید داخل استفاده کنند چرا که هدف کنترل میزان قند است.

اسدبیگی بیان کرد: بخاطر اینکه مردم برای تهیه این داروی اساسی هجوم نیاورند و آن را ذخیره نکنند به داروخانه‌ها دستور داده شده که بیشتر از سه قلم به متقاضی ندهند.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *