۱۰ شهر خوزستان در وضعیت خیلی پرخطر کرونا قرار دارند

[ad_1]

آفتاب‌‌نیوز :

به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز دکتر فرهاد ابول نژادیان جمعه اظهار داشت: با توجه به اعلام آخرین بررسی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از وضعیت شهرهای استان از نظر شیوع کرونا، متاسفانه نسبت به هفته گذشته شهرهای قرمز استان افزایش یافته است.

وی افزود: در حال حاضر شهرهای مسجدسلیمان، آغاجاری، بهبهان، آبادان، اهواز، رامهرمز، امیدیه، شوشتر، دزفول و اندیمشک در وضعیت قرمز (خیلی پرخطر) و شهرهای کارون، خرمشهر، رامشیر، باغملک و ماهشهر در وضعیت نارنجی قرار دارند.

ابول نژادیان ادامه داد: هیچ شهری در استان در وضعیت سفید قرار ندارد و به دلیل سرعت انتشار ویروس، وضعیت شهرها بسیار شکننده است؛ به عنوان مثال شهرستان اندیمشک که تاهفته پیش در وضعیت زرد قرار داشت با افزایش بیماران بستری به یکباره وارد وضعیت قرمز شد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز بیان کرد: دورهمی‌های خانوادگی، آیین‌های ترحیم، عروسی و تجمعات غیر ضروری تبدیل به پاشنه آشیل انتشار بیماری شده و گزارشات بسیاری از ابتلای تعدادی از افراد یک خانواده یا جمع فامیلی به کرونا پس از برگزاری دورهمی ثبت شده است که مردم باید برای حفظ سلامت خود و عزیزانشان از شرکت در هرگونه دورهمی به شدت پرهیز کنند.

وی تاکید کرد: در شرایط کنونی که هنوز واکسن یا دارویی جهت درمان قطعی بیماری در دسترس نیست، تنها راه پیشگیری از ابتلا به این بیماری، رعایت اصول بهداشتی شامل استفاده از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی، پرهیز از حضور در تجمع و شستن مستمر دست‌ها است و انتظار می‌رود تا مردم برای حفظ سلامت خود و اطرافیان، رعایت اصول بهداشتی را در بالاترین سطح مورد توجه قرار دهند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز شنبه ۱۷ آبان در حاشیه نشست مقابله با بیماری کرونا اعلام کرده بود: نسبت به هفته گذشته ۵.۵ درصد موارد بستری ناشی از کرونا در خوزستان کاهش یافته اما حدود ۸.۲ درصد موارد مرگ و میر افزایش داشته است و ۵۴ درصد از موارد ابتلا در خوزستان در هفته گذشته، ناشی از دورهمی‌ خانوادگی بوده است.

به گفته سیما سادات لاری، سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر امروز (۲۳ آبان ۱۳۹۹) بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۱۱ هزار و ۷۳۷ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد و ۲ هزار و ۹۶۷ نفر بستری شدند که با این حساب، مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۷۳۸ هزار و ۳۲۲ نفر رسید.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *