سازه خانه پیش‌ساخته LSF ساختمان دوست‌دار محیط زیست

[ad_1]

آفتاب‌‌نیوز :

استفاده از روش‌های صنعتی ساختمان سازی و به طور مشخص، به کارگیری روش ال اس اف، برای حفاظت از محیط زیست، بسیار مهم و موثر است. این مسئله دلایل فنی و کارشناسی فراوانی دارد.

خانه پیش ساخته امروزه به عنوان یکی از بهترین گزینه‌ها برای ساخت خانه و ویلا به حساب می‌آیند، که در کنار ضد زلزله بودن دوست دار محیط زیست هم می‌باشند.

کاهش مصرف فولاد و بتن

استفاده هوشمندانه از مواد و مصالح مصرفی و کاهش قابل توجه مصرف بتن و فولاد.

کاهش گاز‌های گلخانه‌ای

برای تولید ساختمان LSF نصف انرژی مورد نیاز برای تولید ساختمان بتنی و فلزی، انرژی مصرف می‌شود. این یعنی تولید کمتر گاز‌های گلخانه ای.

کاهش آلودگی هوا

LSF و سایر مصالح به کار رفته در ساختمان‌هایی که به این سبک ساخته می‌شوند سبک هستند و انرژی لازم برای حمل ونقل آن‌ها بسیار کمتر از مصالح سنتی است. این یعنی آلودگی کمتر هوا. یعنی حفظ منابع انرژی جهان برای نسل‌های بعد.

ﺣﻔﻆ ﻣﻨﺎﺑﻊ ارزﺷﻤﻨﺪ

ﻣﺻﺎﻟﺢ ارزﺷﻣﻧد ﻣﺎﻧﻧد ﺧﺎک رس ﮐﻪ در کشاورزی و صنعت نقشی حیاتی دارد و در آﺟر و سیمان با صرف انرژی زیاد ﻣﺻرف ﻣﯽ ﺷود، ﺣذف ﺷده و سازه ال اس اف قابل بازیافت ﺟﺎﯾﮕﺰﯾﻦ آن ﻣﯽ ﮔﺮدد.

امکان بازیافت مصالح و محیط زیست پاک‌تر

قطعات و مصالح به کار رفته در این ساختمان‌ها بعد از پایان عمر مفید ساختمان و انهدام آن، قابل بازیافت و بازگشت به طبیعت هستند در حالی که مصالح سنتی نظیر آجر و بتن بدلیل تغییر ماهیت در هنگام تولید، یا هیچ وقت دیگر به طبیعت بر نمی‌گردند و یا اینکه بعد از میلیون‌ها سال امکان بازگشت به طبیعت را خواهند داشت.

کاهش نخاله

درمقایسه با ساختمان‌های سنتی، مصالح ساختمانی خیلی کمتر تبدیل به نخاله می‌شوند. نخاله‌های ساختمانی حاصل از ساخت وساز‌های سنتی، یکی از آلوده کننده‌ترین عوامل محیط زیست در شهر‌های کوچک و بزرگ هستند.

مصرف بهینه انرژی

دیوارها، سقف و کف، در قیاس با ساختمان‌های سنتی، سرما و گرما را کمتر از دست می‌دهند و مصرف انرژی کاهش می‌یابد.

سازه LSF ساختمان دنیای آینده

سازه LSF بی تردید روز به روز جایگاه مناسبتری را در بازار ساخت و ساز کسب خواهد کرد چرا که این نوع از ساختمان در مقایسه با سایر ساختمان‌های استاندارد، از قیمت تمام شده مناسبتری برخوردار است.

در مجموع با توجه به شرایط نوین شکل گرفته در جهان و با لحاظ کلیه ملاحظات زیست محیطی، توجیهات اقتصادی، شرایط گوناگون و تنوع اقلیمی، مسأله انرژِی، نیروی انسانی مورد نیاز برای اجرای پروژه‌های ساختمانی و بالاخره موضوع بهره برداری از ساختمان، روش LSF به عنوان یکی از مناسبترین روش‌های ساختمان سازی در شرایط فعلی جهان شناخته می‌شود. این فاکتور‌ها رقابت پذیری این سیستم ساختمانی را با سایر سیستم‌های ساختمانی به وضوح نشان می‌دهد به نحوی که میزان استقبال از این روش، با رشدی نزدیک به صد در صد، در صدر روش‌های گوناگون ساخت و ساز در جهان قرار دارد.

عمده‌ترین دلیلی که ساختمان‌های LSF به شدت با استقبال جهانی مواجه شده است، استحکام این نوع از ساختمان و مقاومتی است که در برابر زلزله از خود نشان می‌دهد.

این ساختمان‌ها به دلیل یکپارچگی اجزای تشکیل دهنده و سبکی وزن، مناسبترین رفتار را در برابر نیرو‌های وارده ناشی از زلزله از خود نشان می‌دهند.

شرکت هوشمندسازه با تولید این سازه‌ها به روش کد کم و CNC با آخرین تکنولوژی روز دنیا بر اساس مجوز مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن ایران براساس آیین نامه AISI و IBC آمریکا و همچنین مقررات ملی ساختمان ایران، مباحث ششم (۲۸۰۰)، نوزدهم و هجدهم برای بارگذاری، مصرف انرژی و آکوستیک صوت بااستفاده از نرم افزار تحت لیسانس BricsCAD، گواهی نامه ثبت اختراع تولید سازه، ثبت استاندارد کارخانه‌ای (علامت استاندارد ایران) کمک بسزایی در ترویج این نوع از ساخت کرده است. برای اطلاعات بیشتر در مورد سازه‌های پیش ساخته برای ویلا و خانه و خانه‌های ضد زلزله می‌توانید به آدرس اینترنتی هوشمند سازه https://hooshmandsazeh.com/ مراجعه نمایید.

ساختمان را سبک بسازیم تا زلزله، بار‌های مرده مانند سنگ، آجر، سیمان و بلوک جان عزیزانمان را نگیرند.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *