چرا قیمت سکه صبح امروز ۷۰۰ هزار تومان افزایش یافت؟

[ad_1]

آفتاب‌‌نیوز :

محمد کشتی‌آرای رییس اتحادیه کشوری طلا و جواهر درباره وضعیت بازار طلا و سکه در روز جاری ابتدا اشاره ای به نوسانات ۳۰ دلاری قیمت جهانی طلا در ساعات نخست معاملات امروز داشت و تأکید کرد: اوایل صبح قیمت اونس جهانی از ۱۸۸۵ دلار تا ۱۹۱۶ دلار افزایش یافت که این تغییرات به دلیل انتخابات امریکا بوده است.

وی افزود: با پیش رفتن اعلام نتایج انتخابات امریکا قیمت جهانی طلا کاهش یافت و به ۱۸۸۹ دلار رسیده که نسبت به قیمت های ابتدای معاملات ۱۱ دلار کاهش داشته است.

نائب رئیس اتحادیه طلا و جواهر با بیان اینکه در بازار داخلی اما با افزایش قیمت ارز، قیمت طلا و سکه نیز افزایش یافت، گفت: قیمت سکه حدوداً ۷۰۰ هزار تومانی نسبت به معاملات اول صبح افزایش یافته است و از ۱۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به ۱۵ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان افزایش یافت.

به گفته کشتی آرای،‌ قیمت سکه طرح قدیم نیز با ۵۰۰ هزار تومان افزایش به قیمت ۱۴ میلیون تومان، نیم سکه با ۳۰۰ هزار تومان افزایش به قیمت ۷ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان، ربع سکه با ۳۰۰ هزار تومان افزایش به قیمت ۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و سکه یک گرمی با ۱۰۰ هزار تومان افزایش به قیمت ۲ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان داد و ستد می شود.

هر مثقال طلای آبشده در بازار تهران هم اکنون با قیمت ۵ میلیون و ۷۳۰ هزار تومان و هر گرم طلای ۱۸ عیارنیز با قیمت یک میلیون و ۳۲۲ هزار و ۸۰۰ تومان فروخته می شود.

این فعال بازار طلا و جواهر تصریح کرد: امروز تغییرات زیادی روی قیمت ها خواهیم داشت که عمده ترین این تغییرات روی قیمت ارز است که می تواند در قیمت طلا و سکه تأثیر داشته باشد این درحالی است که بسیاری از تحلیل‌گران کاهش قیمت جهانی طلا را پیش بینی کرده اند.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *