پوشش لحظه به لحظه نتایج انتخابات آمریکا؛ ترامپ پیشتاز است

[ad_1]

آفتاب‌‌نیوز :

میلیون ها رای دهنده آمریکایی روز سه شنبه در حالی برای انتخاب رئیس جمهوری این کشور به حوزه های رای گیری مراجعه کردند که بیش از ۱۰۰ میلیون رای دهنده نیز پیش از روز رای گیری به صورت زودهنگام در انتخابات شرکت کرده بودند.

دو نامزد دموکرات و جمهوریخواه برای پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده باید بتوانند ۲۷۰ رای الکترال را کسب کنند. آرای الکترال اکثر ایالت های آمریکا به نامزدی تعلق می گیرد که بیشترین رای را در آن ایالت به دست آورد. دو ایالت کم جمعیت مین و نبراسکا از این قاعده مستثنی هستند.

رای گیری در حوزه های رای گیری ایالت های جورجیا، ایندیانا، کنتاکی، کارولینای جنوبی، ورمونت و ویرجینیا ساعت یک بامداد به وقت اروپای مرکزی (۳:۳۰ بامداد به وقت تهران) به پایان می رسد. ایالت جورجیا در میان این ایالت ها با ۱۶ رای الکترال ایالتی کلیدی محسوب می شود.

تنها نیم ساعت پس از آن در ساعت ۱:۳۰ بامداد به وقت اروپای مرکزی (۴ بامداد به وقت تهران) رای گیری در ایالت های کلیدی کارولینای شمالی و اوهایو به پایان خواهد رسید. انتظار می رود که نتایج آرای رای دهندگان در این ایالت ها به تدریج مشخص شود.

رای گیری در ایالت های کلیدی فلوریدا، پنسیلوانیا، نیوهمپشایر ساعت دو بامداد به وقت اروپای مرکزی (۴:۳۰ به وقت تهران) پایان خواهد یافت. کسب ۲۹ رای الکترال فلوریدا برای جو بایدن و دونالد ترامپ اهمیت زیادی خواهد داشت.

شمارش آراء در ایالت های ویسکانسین، میشیگان، مینه سوتا و تگزاس ساعت سه بامداد به وقت اروپای مرکزی (۵:۳۰ به وقت تهران) آغاز خواهد شد. یک ساعت پس از آن رای گیری در ایالت های کلیدی آیووا و نوادا پایان می یابد.

انتظار می رود که برنده انتخابات در برخی ایالت ها مانند پنسیلوانیا در صورت فاصله کم بین آرای جو بایدن و دونالد ترامپ در ساعات پس از پایان رای گیری مشخص نشود. در این صورت شمارش آرای ارسالی با پست که زمانبر خواهد بود برنده انتخابات در آن ایالت و حتی شاید کل انتخابات را تعیین خواهد کرد.

در این صفحه می توانید به طور لحظه به لحظه آخرین اخبار از پایان رای گیری در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و شمارش آراء را دنبال کنید.

رای‌گیری در ایالت جورجیا پایان یافت. دونالد ترامپ در ایالت کنتاکی پیروز شد.

رای‌گیری در ایالت‌های ایندیانا و کنتاکی پایان یافت. انتظار می‌رود که دونالد ترامپ در این دو ایالت پیروز شود. ایندیانا ایالتی است که مایک پنس، معاون دونالد ترامپ سابقه فرمانداری آن را در کارنامه دارد.

جزئیات نتایج اولیه انتخابات آمریکا

 

ایندیانا با ١١ رای الکترال (پس از شمارش 9 درصد آرا):
ترامپ: 65.4%
بایدن: 32.7%

کنتاکی با هشت رای الکترال (پس از شمارش 17 درصد آرا):
ترامپ: 55.4%
بایدن: 43.1%

 نیوهمپشایر با ۴ رای الکترال (پس از شمارش یک درصد آرا):
ترامپ: ۶١.۵ درصد
بایدن: ٣٨.۵ درصد

فلوریدا با 29 رای الکترال (پس از شمارش 16 درصد آرا)
ترامپ: 51.4%
بایدن: 47.7%

ویرجینیا با 13 رای الکترال (پس از شمارش یک درصد آرا)
ترامپ: 57.5%
بایدن: 41.8%

این نتایج بروزرسانی می‌شود

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *