اسرائیل از صحنه روزگار محو خواهد شد

[ad_1]

آفتاب‌‌نیوز :

«نوری المالکی» رییس ائتلاف دولت قانون و نخست وزیر پیشین عراق شنبه شب در سخنان خود در مراسم سالروز میلاد رسول اکرم (ص) و سالگرد تاسیس حزب الدعوه این کشور درباره اعتراض های عراق و نفوذ خرابکاران در آن افزود : خرابکاران برای خدشه وارد کردن به چهره متمدنانه عراق وارد عمل شدند اما تظاهرکنندگان فرزندان ما هستند.

وی ادامه داد که “سازمان های خارجی وضعیت عراق را با دقت زیر نظر دارند و دل به خرابکاری و ویرانی بسته اند”.

المالکی گفت: نباید گذاشت که جامعه طمعه سازمان های اطلاعاتی شود که خواهان ضربه زدن به عراق هستند.

وی از به تعطیلی کشاندن زندگی عادی مردم با پوشش تجمع و تحصن انتقاد کرد و گفت که آیا فلج کردن زندگی و اخلال در ساعات کاری در عراق یک رویکرد متمدنانه است؟

المالکی به روند عادی سازی روابط حکام عرب با رژیم صهیونیستی اشاره کرد و توضیح دادکه شماری از کشورهای عربی درحال رقابت برای عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی هستند.

وی افزود: برخی حکام کشورهای عربی به عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی برای حفظ پست و مناصب خود متوسل شده اند.

نخست وزیر پیشین عراق تاکید کرد که “اسرائیل” از صحنه وجود محو خواهد شد و هر چه می سازد، به مسلمانان باز خواهد گشت.

نخست وزیر پیشین عراق بار دیگر درباره نفوذ توطئه های غربی در جوامع اسلامی هشدار داد و خطاب به برخی سران عربی و اسلامی گفت: صهیونیست ها برای به بردگی کشیدن ملت ها تلاش می کنند.

وی تصریح کرد: صهیونیست ها دل به عادی سازی روابط با کشوری شیعی بسته اند اما این امر هرگز اتفاق نخواهد افتاد.

نخست وزیر پیشین عراق سپس به عملکرد حزب الدعوه اسلامی این کشور اشاره کرد و گفت که این حزب با افکار منحرف در عراق مقابله کرد و توانست آن را شکست دهد.

المالکی به کتاب های تالیف شده شهید صدر اشاره کرد و گفت: اگر آنچه شهید صدر به ما ارایه کرد، نبود ما نمی توانستیم با افکار مارکسیستی مقابله کنیم.

وی تصریح کرد: جامعه ما در برابر توطئه هایی که می خواهد به کشورمان ضربه بزند، مقاومت می کند اما نیاز به راهبردهای دیگری داریم که به آنها در خانه خودشان هجوم ببریم.

نخست وزیر پیشین عراق تصریح کرد: ما اهانت «امانوئل مکرون» رییس جمهوری فرانسه به ساحت مقدس پیامبر اکرم (ص) را به شدت محکوم می کنیم.

وی از سکوت اغلب جهان در قبال این اهانت به شدت انتقاد کرد و افزود: ابراز تاسف می کنیم که برخی حکام عرب هیچ حرکتی از خود در قبال اهانت به پیامبر اکرم (ص) نشان ندادند.

المالکی در عین حال از اعتراض ها و موج محکومیت اهانت مکرون از جانب ملت ها ستایش کرد و ادامه داد که این ملت های عرب و غیر عرب بودند که در قبال این اهانت فرانسه به خوبی تجمع و تظاهرات کرده و آن را محکوم کردند.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *