دیسک Blu-ray: جانشین دی وی دی

[ad_1]

چه blu-ray disc یا BD?

Blu-ray Disc (BD) است که نسل بعدی دیسک های نوری است که به عنوان جانشین در حال حاضر با استفاده از دی وی دی. BD توسعه یافته توسط یک گروه بین المللی الکترونیک تولید کنندگان تحت نام “Blu-ray Disc Association (BDA)”. BDA شامل – Apple, Dell, Hitachi, HP, JVC, LG, Mitsubishi, Panasonic, Pioneer, Philips, Samsung, Sharp, Sony, TDK و تامسون و بسیاری دیگر.

یک BD اتحاد عظیم پنج برابر ظرفیت ذخیره سازی دی وی دی. بنابراین آن را می توانید نگه دارید اطلاعات از 25GB. این می تواند یک طرفه یا دو طرفه یک طرفه دو دیسک می تواند شامل 50GB داده است. BDs اولیه استفاده است مرتبط با hi-definition, فیلم, اما از آن است که به همان اندازه مفید برای ذخیره سازی داده ها. BD بسیار شبیه به یک سنتی دیسک دی وی دی در نگاه و احساس.

تفاوت از دی وی دی و سی دی

BD کاملا همان اندازه. بنابراین یک بازیکن که نقش BDs نیز بازی دی وی دی و سی دی. تفاوت اصلی این است که استفاده از رنگ آبی اشعه لیزر به جای قرمز اشعه لیزر که در دی وی دی و سی دی. حالا یک سوال بوجود می آیند “چه سود از آبی با استفاده از اشعه لیزر?” مزایای استفاده از لیزر آبی است که آن طول موج کوتاهتر است که 405nm از یک لیزر قرمز با داشتن طول موج 650nm. پس از آن فراهم می کند دقت بیشتری نسبت به لیزر قرمز, بالاتر از دقت کوچکتر خواهد بود و هر سازی بخش بر روی دیسک. این کمک می کند تا BD بیشتر برای ذخیره داده ها در همان اندازه.

صنعت پشتیبانی

با توجه به BDA انجمن برگزاری این پژوهش 170 شرکت های رسانه ای, فیلم و بازی در خانه ها تولید و جانبی کامپیوتر تولید در حال حاضر به حمایت از این فن آوری های جدید. بسیاری از الکترونیکی رشته در حال حاضر خود را اعلام کرد BD بازیکنان و دیگر به زودی اعلام بازیکنان خود را. در حال حاضر قیمت قرار داده است در $1000 به $1800; این قیمت به زودی پایین آمده است.

برنامه های کاربردی از BD

ذخیره سازی اطلاعات با ظرفیت ذخیره سازی از 50GB انبوه سازی است که قطعا یک بازی جذاب اموال BDs.

تلویزیون با تعریف بالا و تصویری – با مخاطب از طریق جهان در حال تغییر در HDTV (High Definition TV) ضبط و تصویری خواهد شد بسیار ساده تر با استفاده از BDs.

با کیفیت بالا دوربین فیلمبرداری بایگانی – صفحه اصلی فیلم به زودی قادر به ضبط ویدئو با کیفیت بالا با استفاده از BDs.

آرشیو – ذخیره سازی انبوه اطلاعات موسیقی و تصاویر خواهد بود هیچ مشکلی با 50 گیگابایت فضا بر روی یک دیسک.

ویژگی های BD

به جز برخی از ویژگی های مانند سازگاری با دی وی دی و سی دی 50 GB ذخیره سازی و استفاده از لیزر آبی وجود دارد بسیاری از ویژگی های منحصر به فرد که شامل BD.

1. قوی حفاظت از کپی رایت ساز – بر خلاف سی دی و دی وی دی صنعت در تلاش است تا BDs دزدی رایگان. برای این اجباری حفاظت از کپی ساز و کار شده است.

2. عمر طولانی – صنعت مشتاق به نگه داشتن BD فرمت مربوطه حداقل به مدت 10 تا 15 سال است. آنها سعی خواهد کرد برای قرار دادن تمام تغییرات قبل از ساخت آن محبوب است.

3. هزینه – BDA ادعا می کنند هزینه نوشتن و هزینه دیسک خواهد بود بسیار نزدیک به دی وی دی به رغم این واقعیت از ذخیره سازی بالاتر. پس نتیجه هزینه هر گیگابایت بسیار پایین خواهد بود.

4. ضد خراش – سخت پوشش داده شده BD نیاز به هیچ کارتریج و آن را مقاوم در برابر خراش و اثر انگشت.

نتيجه گيری

با صنعت پشتیبانی از Blu-ray Disc را به زودی تبدیل شدن به محبوب با توجه به بسیاری از ویژگی های آن است. BDs برای کامپیوتر در حال توسعه هستند در حالی که BDs برای فیلم در حال حاضر وارد بازار شد. من خوش آمدید این فن آوری جدید و آرزو می کنم در آینده بزرگ است.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.