رونمایی از سریعترین خودروی جهان

[ad_1]

آفتاب‌‌نیوز :

خودروسازهای جهان همواره می‌کوشند در کنار تولید خودروهای مقرون به صرفه برای عموم مردم، گاهی هم از نمونه‌هایی ویژه برای افراد خاص رونمایی کنند. در کنار طراحی خاص و راحت اتاق خودرو، یکی از مواردی که باعث خاص شدن یک محصول می‌شود، بی تردید قدرت موتور و سرعت آن است. از همین رو، غول‌های خودروسازی جهان همواره در تلاشند سریعترین خودرو را تولید کنند. به تازگی یک خودروساز آمریکایی موفق شد به رکوردی جدید در این زمینه دست یابد.

بر این اساس، شرکت خودروسازی “اس اس سی نورث امریکا” توانست با خودروی “تواتارا” خود به رکورد جدید سرعت جهان دست یابد.(جزئیات بیشتر)

خودروی تواتارا یک خودروی بسیار خاص است به طوری که در ٢٠ سال گذشته تنها ۱۰۰ دستگاه از این خودرو تولید شده است. قیمتی که روی این خودرو گذاشته شده بیش از یک میلیون دلار است.

با این حال، پیش‌بینی می‌شود مدل‌های جدید این خودرو در سال‌های آتی به بازار عرضه شود. برآورد می‌شود مدل‌های آتی این خودرو با حجم موتور بالاتر و قدرت بیشتری با قیمتی بین ۴۰۰ تا ۵۰۰ هزار دلار به فروش رسد. از همین حالا ۱۲ دستگاهی که قرار است از این خودرو در سال ۲۰۲۱ تولید شود پیش فروش شده است.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *