بیشترین ثبت شرکت‌ها در دوران کرونا مربوط به چه شرکت‌هایی است؟

[ad_1]

آفتاب‌‌نیوز :

در چندین ماه اخیر نه تنها کشور ما بلکه کل جهان با ویروس کرونا و البته عواقب آن بر روی بخش‌های مختلفی از زندگی تمامی مردم دنیا مواجه است. تأثیرات این ویروس بر روی زندگی شخصی تمامی انسان‌ها و همچنین بر روی جوامع و کسب و کار‌ها به وضوح قابل مشاهده است. متأسفانه ویروس کرونا همچنین توانسته است جان انسان‌های بسیار زیادی را نیز بگیرد. تا زمانی که واکسن مناسب و کارآمدی برای این ویروس کشف نشود کسب و کار‌ها و زندگی عادی مردم دنیا به روال قبل از پدیدار شدن این ویروس باز نخواهد گشت و چاره‌ای جز مدارا کردن با این ویروس و البته رعایت پروتکل‌های بهداشتی وجود نخواهد داشت.

اثر گذاری ویروس کرونا بر بخش‌های مختلف

از مهم‌ترین تأثیرات ویروس کرونا می­توان به اثر گذاری این ویروس بر روی آموزش و نحوه ارائه آن اشاره کرد. مدارس و دانشگاه‌ها و سایر آموزشگاه‌ها از زمان پیدایش ویروس کرونا، آموزش‌ها را از شکل ارائه حضوری و شرکت در جلسات کلاس‌های درس حضوری بر روی آموزش‌های آنلاین و برگزاری وبینار‌های مختلف متمرکز نموده اند. نحوه ارائه دورس، جلسات پرسش و پاسخ و حتی جلسات امتحان نیز به صورت مجازی و از راه دور انجام می­شود تا میزان تعامل افراد با یکدیگر به حداقل رسیده و از انتشار این ویروس به صورت گسترده جلوگیری به عمل آید.

از دیگر بخش‌های مختلفی که به شدت تحت تأثیر ویروس کرونا قرار گرفته است می­توان به بخش کسب و کار‌ها اشاره نمود. متأسفانه ویروس کرونا باعث ورشکستی و تعطیل شدن مشاغل بسیار زیادی و البته بیکار شدن بخش بزرگی از جوامع شده است و بسیاری از کسب و کار‌ها را به نابودی کشانده است. از سویی برای بسیاری از کسب و کار‌ها که امکان انجام از راه دور آن‌ها وجود داشته باشد موجب دور کار شدن کارمندان آن کسب و کار‌ها شده است.

از سویی دیگر این ویروس باعث به وجود آمدن مشاغل دیگری از زمان پیدایش آن شده، و همچنین در جوامع مختلف موجب به ثبت رسیدن شرکت‌ها و مشاغل مختلفی نیز گردیده است. از زمان پیدایش این ویروس استفاده از یکسری از اقلام همچون ماسک، دستکش، الکل و سایر مواد ضدعفونی کننده و همچنین مواد شوینده به نسبت قبل از وجود این ویروس در بین مردم تا چندین برابر افزایش پیدا کرده است؛ لذا شرکت‌هایی با هدف تولید و همچنین توزیع این اقلام شروع به انجام فعالیت و کسب و کار نموده اند.

بیشترین شرکت‌های ثبت شده در دوران کرونا

از مهم‌ترین و بیشترین شرکت‌هایی که اقدام به تشکیل و انجام مراحل ثبت شرکت و مراحل ثبت برند به طور رسمی نموده اند می­توان به موارد زیر اشاره کرد.

شرکت‌های تهیه و تولید ماسک و دستکش

در دوران شیوع ویروس کرونا استفاده از ماسک در بسیاری از کشور‌ها الزامی است و عدم استفاده از آن باعث جریمه افراد می­شود. استفاده از ماسک توسط تمامی افراد جامعه میزان خطر ابتلا به ویروس کرونا را از فرد بیمار به فرد سالم در صورتیکه هر دو از ماسک استفاده کرده باشند تا ۵/۱ درصد کاهش می­دهد. در کشور ما تعداد شرکت‌هایی که ماسک تولید می­کردند برای پاسخگویی به نیاز کل مردم کشور کافی نبود، بنابراین شرکت‌ها و کارگاه‌های بسیاری اقدام به تولید انواع ماسک در فضایی بهداشتی برای استفاده تمامی مردم کشور نمودند و اقدام به ثبت علائم تجاری خود کردند.

بیشترین ثبت شرکت‌ها در دوران کرونا مربوط به چه شرکت‌هایی است؟

شرکت‌های تهیه کننده مواد ضدعفونی کننده

استفاده از مواد ضدعفونی کننده بر پایه الکل و به شکل‌های مختلف مایع ضدعفونی کننده، ژل ضدعفونی کننده و … برای مقابله با ابتلا به ویروس کرونا الزامی است. در دوران شیوع این ویروس نیاز مردم به مصرف الکل و سایر مواد ضدعفونی کننده رشد بسیار چشم گیری داشته است؛ بنابراین بسیاری از شرکت‌های تولید کننده مواد شوینده و ضدعفونی کننده تولید این دسته از محصولات را یا در برنامه تولید خود قرار دادند و یا در صورت تولید از قبل این مواد ضدعفونی کننده اقدام به افزایش ظرفیت تولید خود نمودند. اما باز هم به علت افزایش میزان تقاضا خلأ در بازار باعث شد بسیاری از افراد اقدام به تأسیس و همچنین ثبت شرکت‌های تولید کننده مواد ضدعفونی کننده نمایند تا بتوانند نیاز جامعه به این مواد را پاسخ دهند.

شرکت‌های توزیع کننده اقلام پرمصرف در دوران کرونا

نحوه توزیع اقلام پرمصرف در زمان کرونا هم از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. اهمیت این موضوع در پخش این اقلام به گونه‌ای است که در اختیار تمامی افراد جامعه قرار بگیرد و عموم مردم امکان تهیه و همچنین استفاده از ماسک، دستکش و انواع مواد ضدعفونی کننده را داشته باشند. در این دوران شرکت‌های بسیار زیادی تحت عنوان شرکت پخش برای توزیع این اقلام تشکیل شده و اقدام به فعالیت و همچنین ثبت شرکت و پرداخت هزینه ثبت شرکت نموده اند. این شرکت‌ها فعالیت خود را علاوه بر توزیع به صورت فیزیکی، در بستر اینترنت و با امکان فروش اینترنتی نیز فعالیت می­کنند تا نیازی به مراجعه حضوری افراد برای تهیه این اقلام نبوده و همچنین دسترسی به این مواد نیز آسان باشد.

علاوه بر شغل‌ها و شرکت‌های تازه تأسیس در زمان شیوع ویروس کرونا این ویروس شکل و نحوه کسب وکار‌های قدیمی را هم دستخوش تغییراتی نموده است. با گسترش این ویروس بسیاری از کسب و کار‌ها مانند فروشگاه‌ها اقدام به راه اندازی سایت برای فروش محصولات خود به صورت اینترنتی و همچنین فعالیت و فروش در شبکه‌های اجتماعی نموده اند تا حتماً نیاز به مراجعه حضوری برای دسترسی به محصولات آن‌ها نبوده و مشتریانشان بتوانند خرید خود را به صورت غیر حضوری و اینترنتی انجام دهند.

بیشترین ثبت شرکت‌ها در دوران کرونا مربوط به چه شرکت‌هایی است؟

اینکه این ویروس تا کی همراه ماست و همچنین زمان تولید و توزیع واکسن این ویروس بر هیچکس مشخص نیست. اما زندگی را نمی­توان متوقف کرد و باید خود را با شرایط آن وقف داد. بهتر است با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و استفاده از ماسک و دستکش و البته حفظ فاصله اجتماعی تا جایی که می­توانیم از جان خود و عزیزانمان در برابر ابتلا به این ویروس محافظت نموده و از حضور در تجمعات بپرهیزیم تا زمانی که راه حل این مشکل نیز با کشف واکسن آن پیدا شده و بتوانیم به روال قبل زندگی خود برگردیم.

اگر شما هم کسب و کاری دارید که کمک به پیشگیری به بحران کرونا می‌کند کافیست دست به کار شوید و اقدام به راه اندازی برند و شرکت خود کنید، کافیست از مشاوران موسسه حقوقی و ثبتی سفیر صلح کمک بگیرند تا در تمامی مراحل ثبت شرکت و ثبت برند و همچنین هزینه ثبت شرکت شما به شما مشاوره تخصصی دهند.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *