برای پول مردم کیسه ندوخته‌ایم| شرایط سال ۱۴۰۰ با سال‌های پیش متفاوت است| کنترل ناقضان قرنطینه به وسیله موبایل

[ad_1]

آفتاب‌‌نیوز :

حجت‌الاسلام والمسلمین «حسن روحانی» عصر دوشنبه در نشست دیدار جلسه با وزیر و معاونان وزارت بهداشت و روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی درباره بیماری کرونا گفت: هدف من از این جلسه آن بود که با عزیزان خود تبادل نظر داشته باشیم و پرونده‌ای هشت ماه را ورق بزنیم. روزهای سختی پیشروی ما بود و موج مهلک‌تری از این ویروس روبه‌رو ما است و باید با آن مقابله کنیم.

رییس جمهوری با بیان اینکه برمبنای نگاه بدبینانه معلوم نیست این بیماری تا چه زمانی ادامه دارد، اظهار کرد: اگر واکسن موثری به وجود آمد یا درمان موثری ایجاد شد، شرایط دیگری است ولی مبنا بر این باشد که همچنان امسال و حتی سال دیگر با این مشکل روبه‌رو باشیم.

برای مبارزه با کرونا سبک زندگی را تغییر دهیم

روحانی با طرح این پرسش که در شرایط کنونی برای مقابله با کرونا چه باید کرد، تصریح کرد: کار اصلی تغییر سبک زندگی است. هر درمان و راه‌حل دیگر پیشروی ما باشد که به جای خود ممکن است، موثر باشد اما اساس مساله، تغییر سبک زندگی است یعنی همه باید باور کنیم شرایط سال ۹۹ و سال ۱۴۰۰ با شرایط سال‌های پیش متفاوت است.

وی با بیان اینکه بعضی از مردم می‌گویند ماسک و فاصله‌گذاری اجتماعی تا چند روز و هفته دیگر است، خاطرنشان کرد: مبنا بر این باشد تا دو سال دیگر با این مشکل مواجه هستیم. اینکه بخواهیم عروسی بگیریم باید سبک قبلی را کنار بگذاریم. اگر با سبک قبل بخواهیم مجلس شادمانی بگیریم، شدنی نیست. همه باید بپذیریم و قبول کنیم. نمی‌شود در سالن جمع شویم. سبک و سیاق قبلی در حسینیه و مسجد برای عزاداری ممکن نیست. شرایط مسافرت و رفت‌وآمد با گذشته متفاوت است.

گزیده اظهارات رئیس جمهور را در ادامه می خوانید:

کنترل ناقضان قرنطینه به وسیله موبایل

هیچ محدودیتی به‌منظور خرید کیت‌های تشخیص کرونا برای وزارت بهداشت تعیین نکرده‌ایم که قرار است در مرحله نخست ۲۰ میلیون کیت تهیه شود.

مجازات‌های سختی تعیین کردیم برای کسانی که قرنطینه را بشکند، وزارت ارتباطات این امکان را دارد تا فرد را در خروج از قرنطیه کنترل کند تا هربار جریمه ۲۰۰ هزار تومانی برای وی اعمال شود.

دلیل افزایش ابتلا به کرونا برای مردم تبیین شود که چه گردهمایی یا شیوه‌ زندگی باعث شیوع بیشتر کرونا شده است.

نیاز به تعیین پروتکل‌هایی برای مسافرت و یا حتی ورود به بیمارستان‌ها داریم.

تا ۱۴۰۲ با کرونا!

حداقل تا دو سال آینده باید با زندگی کرونایی بسازیم. شیوه قدیمی زندگی را باید کنار بگذاریم. باید همه قبول کنیم که شرایط عوض شده و شادی، عزا و مناسک مذهبی را نمی‌توان مانند سابق برگزار کرد.

خدماتی که بتوان غیرحضوری ارایه کرد، اگر اداره‌ای فردی را حضوری احضار کند، جریمه خواهد شد.

باید با ادبیات واحد با مردم صحبت کنیم، ضمن هشدار و بیان عواقب، مردم را نترسانیم. تا زمانی که مردم با دولت همکاری نکنند، جریمه‌ها اثری ندارد. ما کیسه برای پول مردم ندوخته‌ایم.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *