اکبر عالمی از مهران مدیری دلخور بود؟

[ad_1]

آفتاب‌‌نیوز :

سابقه تولید برنامه «ساعت خوش» به سال های ۷۳ و ۷۴ برمی گردد؛ این برنامه در آن روزها به کارگردانی مهران مدیری هفته ای یک بار از شبکه دو پخش می شد و شوخی با برنامه های در حال پخش تلویزیون را هم بخشی از آیتم های خود قرار داده بود.

درست در همان دهه ۷۰ که تلویزیون دو شبکه بیشتر نداشت، برنامه ای با نام «مسابقه هفته» با اجرای منوچهر نوذری هم از شبکه اول پخش می شد که «ساعت خوش» آیتم های متعددی را با حضور بازیگرانی چون مهران مدیری، یوسف صیادی و رضا عطاران برای شوخی با این برنامه تولید و پخش کرد.

و البته همان بیست سال قبل که مهران مدیری در «ساعت خوش» برنامه منوچهر نوذری را به طنز گرفته بود، در آیتمی دیگر، با برنامه «هنر هفتم» هم شوخی کرده بود.

«هنر هفتم» برنامه‌ای تخصصی در حوزه‌ سینما بود که با اجرای زنده یاد اکبر عالمی پنجشنبه شب‌ها روی آنتن شبکه اول می‌رفت و در آن زمان توانست نظر مخاطبان سینما به ویژه آنهایی که به تاریخ سینما توجه بیشتری داشتند را به خود جذب کند.

مرحوم اکبر عالمی حدود سه سال قبل در پاسخ به این پرسش که «خیلی قوی شایعه شده بود که شما و آقای نوذری از مهران مدیری دلخور شده اید و بهتان برخورده است»، گفته بود: نه؛ شادوران نوذری که دوست صمیمی و هم نفس و استاد من بود، نه تنها سر سوزنی از این قضیه آزرده نشد بلکه قاه قاه خندید.»

او در ادامه گفته بود: «ساعت خوش یکی از زیباترین برنامه های تلویزیون بود و برنامه ما را به شهرت رساند؛ وقتی هم مهران مدیری را دیدم از او تشکر کردم.»

اما یک روز پس از درگذشت اکبر عالمی، مهران مدیری با انتشار یادداشتی کوتاه از اکبر عالمی به عنوان استاد خود یاد کرده است.

مدیری نوشته است: «آقای عالمی عزیزم … شما دوست داشتنی ترین و شریف ترین استادی بودید که در زندگی دیده ام… انگار اندوه این روزها پایان ندارد و شما اکنون، حتما در جای بهتری هستید … روحتان آرام»

زنده یاد اکبر عالمی، منتقد، کارشناس سینما، مستندساز و استاد دانشگاه بامداد سه شنبه ۲۲ مهر ماه بر اثر ابتلا به کرونا درگذشت. پیکر این هنرمند چهارشنبه ۲۳ مهر ماه در قطعه هنرمندان بهشت زهرا (س) به خاک سپرده شد.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.