رده‌بندی ثروتمند‌ترین بازیکنان فوتبال دنیا

[ad_1]

آفتاب‌‌نیوز :

دو روز پیش نشریه فوربس کریستیانو رونالدو را به‌عنوان اولین بازیکن میلیاردر فوتبال دنیا معرفی کرد، اما واقعیت درباره دارایی بازیکنان فوتبال دنیا چیز دیگری است.

اگرچه ستاره پرتغالی یوونتوس و رقیب آرژانتینی‌اش لیونل مسی در بارسلونا پردرآمدترین بازیکنان فوتبال دنیا هستند، اما هیچ‌کدام از آن‌ها ثروتمندترین فوتبالیست جهان محسوب نمی‌شوند.

در واقع با احتساب تمام اموال و دارایی‌ها فعلی یا آنچه که در آینده به طور قطعی به بازیکنان فوتبال خواهد رسید، این فائق بولکیا، فرزند ۲۲ ساله جفری بولکیا برادر سلطان برونئی است که دارایی‌هایش طبق اعلام نشریه آ اس اسپانیا ۱۸ میلیارد یورو تخمین زده می‌شود، یعنی ۱۸ برابر بیش از رقمی که رونالدو تازه به آن رسیده است، ۴۵ برابر دارایی‌های دیوید بکام و بیش از ۵۰ برابر دارایی‌های لیونل مسی.

فایق که متولد آمریکا و دوملیتی (آمریکایی – برونئی) است، در انگلیس رشد کرد و از سال ۲۰۰۹ دوران بازیگری‌اش در رده جوانان با تیم نیوبری انگلیس آغاز شد. او در همان سال به تیم ساوتهمپتون پیوست. فائق سپس به تیم‌های آرسنال، چلسی و لسترسیتی پیوست و سال ۲۰۱۶ دوران بازیگری حرفه‌ای خود را در کنار روباه‌ها آغاز کرد.

رده‌بندی ثروتمند‌ترین بازیکنان فوتبال دنیا

او که شش بازی ملی هم برای برونئی انجام داده و یک گل هم زده است، هنوز موفق نشده که در یک بازی رسمی برای لسترسیتی به میدان برود. با این حال وی در حال حاضر کاپیتان تیم ملی فوتبال برونئی محسوب می‌شود.

رده‌بندی ثروتمندترین بازیکنان فوتبال دنیا طبق اعلام نشریه آ اس:

۱- فائق بولکیا ۱۸ میلیارد یورو
۲- کریستیانو رونالدو یک میلیارد یورو
۳- دیوید بکام ۴۰۰ میلیون یورو
۴- لیونل مسی ۳۵۵ میلیون یورو
۵- زلاتان ابراهیموویچ ۱۶۸ میلیون یورو
۶- نیمار ۱۶۴ میلیون یورو
۷- گرث بیل ۱۲۴ میلیون یورو
۸- آندرس اینیستا ۱۰۶ میلیون یورو
۹- متئو فلامینی ۹۷ میلیون یورو
۱۰- فرانچسکو توتی ۸۹ میلیون یورو
۱۱- مسعوت اوزیل ۸۸ میلیون یورو
۱۲- ادن ازار ۸۸ میلیون یورو
۱۳- ساموئل اتوئو ۸۴ میلیون یورو
۱۴- دیدیه دروگبا ۷۹ میلیون یورو
۱۵- آرین روبن ۷۰ میلیون یورو
۱۶- لوئیس سوارس ۶۲ میلیون یورو
۱۷- الکسیس سانچس ۴۴ میلیون یورو

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.