آمریکا از تصمیم قطع خطوط ارتباطی پیونگ یانگ با سئول اظهار ناامیدی کرد

[ad_1]

آفتاب‌‌نیوز :

به گزارش خبرگزاری یونهاپ، وزارت خارجه آمریکا با اظهار ناامیدی از اقدام کره شمالی، از پیونگ یانگ خواست تا به دیپلماسی و همکاری بازگردد.

وزارت خارجه آمریکا موضع خود مبنی بر حمایت و پشتیبانی از همکاری‌های میان دو کشور را دوباره تکرار کرد و همچنین اعلام کرد که با کره جنوبی هماهنگی می‌کند تا همکاری در روند پیشرفت خلع سلاح‌های هسته‌ای انجام شود.

خبرگزاری کره شمالی صبح روز سه شنبه اعلام کرد که این کشور در پاسخ به پخش اعلامیه‌هایی علیه پیونگ یانگ توسط فعالان کره جنوبی، امروز خطوط ارتباطی با سئول را قطع می‌کند.

براساس این گزارش، پیونگ یانگ خط ارتباطی میان مقام‌های شمال و جنوب و سایر راه‌های ارتباطی را از ساعت دوازده روز نهم ژوئن (۲۰ خرداد) قطع و تعطیل می‌کند.

این راه‌های ارتباطی شامل خطوط ارتباطی دریاهای شرق و غرب میان ارتش‌های دو کشور، خط ارتباطی آزمایشی بین دو کره و خط تماس ویژه میان حزب کمونیست کارگران کره شمالی و کاخ آبی ریاست جمهوری کره جنوبی می‌شود.

برخی فعالان کره جنوبی در روزهای اخیر اقدام به انتشار اوراق و بادکنک‌های تبلیغاتی در منطقه مرزی با کره شمالی کرده‌اند.

فعالان و گروه‌های ضد کره شمالی با استفاده از این اقدام تبلیغاتی، عمدتاً به دنبال اعتراض به برنامه هسته‌ای نظامی کره شمالی و انتقاد از حقوق بشر در آن کشور هستند.

این تهدیدها در حالی است که «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی و «مون جائه این» رییس جمهوری کره جنوبی در سال ۲۰۱۸ سه بار با هم دیدار کردند.

پیونگ یانگ پس از شکست گفت‌ وگوهای سال گذشته کیم جونگ اون و دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا در هانوی پایتخت ویتنام، بخش عمده‌ای از تماس‌های خود را با سئول قطع کرد.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *