مطمئنم “همه” کشورهای جهان، اسرائیل را به رسمیت خواهند شناخت

[ad_1]

آفتاب‌‌نیوز :

 مایک پامپئو، وزیر خارجه آمریکا در گفتگویی رادیویی همزمان با پرواز هواپیمای تجاری رژیم صهیونیستی از تل‌آویو به مقصد ابوظبی که حامل هیات های اسرائیلی و آمریکایی بود مدعی شد: من اطمینان دارم که تمام کشورهای جهان “اسرائیل، میهن یهودی” را به عنوان محل مناسب و “کشوری” که تمایل خواهند داشت بر اساس منافع شخصی، امنیتی و اقتصادی خود با آن همکاری‌های تجاری داشته باشند، به رسمیت خواهند شناخت.

به گزارش الحرة، پامپئو در ادامه تلاش جو بایدن، کاندیدای دموکرات ریاست جمهوری آمریکا برای بازگرداندن اعتبار به دولت باراک اوباما، رئیس جمهور سابق این کشور جهت برقراری صلح میان رژیم صهیونیستی و امارات را “دیوانگی” خواند.

وزیر خارجه آمریکا افزود: دولت قبلی روشی کاملا متفاوت در پیش گرفت. دولت اوباما شرایطی را ایجاد کرد که فلسطینی‌ها در آن در مورد ثبات خاورمیانه حق وتو داشتند.

او در ادامه گفت: دولت فعلی اعلام کرد ما الگوی سابق را به مدت ۴۰ سال آزمودیم و حال روش متفاوتی را در پیش خواهیم گرفت و قدس را به عنوان “پایتخت قانونی اسرائیل” به رسمیت خواهیم شناخت و “حاکمیت” اسرائیل ارتفاعات جولان را به “رسمیت” خواهیم شناخت و اینکه این شهرک‌ها می‌توانند “قانونی” باشند.

پامپئو دوشنبه با اولین پرواز مستقیم به سودان، از اراضی اشغالی وارد خارطوم شد.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *