آمار کرونا در ایران، ۵ شهریور ۱۳۹۹/ شناسایی ۲۲۴۳ بیمار و ۱۱۹ فوتی جدید

[ad_1]

مجموع جانباختگان کرونا در ایران به ۲۱ هزار و ۲۰ نفر رسید

آفتاب‌‌نیوز :

سیما سادات لاری روز چهارشنبه درباره آخرین آمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در کشور و موارد فوت ناشی از این ویروس افزود: در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر امروز ( پنجم شهریور ۱۳۹۹) و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۲۴۳ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد و هزار و ۱۲۱ مورد بستری شدند. با این حساب، مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۳۶۵ هزار و ۶۰۶ رسید.

وی ادامه داد: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۱۹ بیمار کووید ۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جانباختگان این بیماری تاکنون به ۲۱ هزار و ۲۰ نفر رسید.

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: خوشبختانه تاکنون ۳۱۴ هزار و ۸۷۰ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند. همچنین ۳۸۳۱ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند و تاکنون سه میلیون و ۱۱۳ هزار و ۸۰۶ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

لاری افزود: بر اساس آخرین اطلاعات کرونا در کشور، استانهای تهران، مازندران، گیلان، قم، اصفهان، خراسان رضوی، آذربایجان شرقی، کرمان، خراسان شمالی، سمنان، یزد، زنجان و قزوین در وضعیت قرمز قرار دارند. همچنین استانهای آذربایجان غربی، البرز، فارس، لرستان، هرمزگان، اردبیل، بوشهر، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، خراسان جنوبی، مرکزی، ایلام، چهارمحال و بختیاری، گلستان و خوزستان در وضعیت هشدار قرار دارند.

شهرهای قرمز و زرد در گیلان

سخنگوی وزارت بهداشت درباره وضعیت کرونا در استان گیلان افزود: این استان در اسفند پارسال خیز شدید کرونا را شاهد بود و همه شهرهای این استان درگیر شدند از اوایل فروردین سیر نزولی موارد ابتلا به کرونا در این استان سیر نزولی پیدا کرد و در خرداد ماه به پایداری نسبی رسید.

وی گفت: از تیر ماه امسال وضعیت اپیدمی و موارد ابتلا و فوت کرونا در استان گیلان با وجود توصیه های وزارت بهداشت دوباره روند صعودی پیدا کرد به طوری که اغلب شهرهای این استان با روند صعودی این بیماری مواجه هستند و شهرهای رشت، آستارا، آسنانه اشرفیه، رودبار، لنگرود و ماسال در وضعیت قرمز و شهرهای املش، بندرانزلی، رضوانشهر و سیاهکل در وضعیت زرد یا هشدار قرار دارند.

لاری افزود: میزان متوسط استفاده از ماسک در استان گیلان اکنون حدود ۷۵ درصد است و در هفته های اخیر شاهد افزایش ۱۳ درصدی استفاده از ماسک در این استان هستیم. بشترین میزان استفاده از ماسک در داروخانه ها و آرایشگاهها به ترتیب با ۱۰۰ درصد و ۹۵ درصد و کمترین میزان استفاده از ماسک در دفاتر پیشخوان و بازارهای محلی این استان به ترتیبپا با ۴۸ و ۵۲ درصد است.

وی ادامه داد: بیشترین میزان رعایت پروتکل های بهداشتی در استان گیلان در بانک ها و داروخانه ها و کمترین میزان در پایانه های مسافربری درون شهری و پاساژهاست.

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: امیدواریم با همکاری مردم استان گیلان و همه مردم سراسر کشور در رعایت اصول به گانه بهداشتی شامل رعایت فاصله گذاری ۱.۵ تا دومتری، استفاده از ماسک در بیرون از خانه و شست و شوی مداوم دستها هر چه زودتر شاهد قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا باشیم.

در تعطیلات محرم به سفر نروید

وی افزود: هر زمان که به علت تعطیلات با موج سفرهای مردم مواجه می شویم، دو هفته بعد افزایش موارد ابتلا و بستری مبتلایان به کرونا را در کشور شاهد هستیم و دو هفته بعد از آن آمار موارد مرگ کرونا بالا می رود بنابراین از همه مردم کشور خواهش می کنیم با توجه به شرایط کرونا در کشور از هر گونه سفر در تعطیلات تاسوعا و عاشورهای پیش رو پرهیز کنند و امیدواریم عاشقان و شیفتگان اباعبدالله با رعایت توصیه ها و پروتکل های وزارت بهداشت کمک کنند تا محرمی آمیخته با شور و شعور حسینی را تجربه کنیم.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.