واکنش ۲ نماینده به طرح مجلس برای انسداد شبکه‌های اجتماعی

[ad_1]

آفتاب‌‌نیوز :

مجتبی توانگر در حساب کاربری‌اش در توییتر نوشت: «این‌جانب به عنوان نماینده مردم، ضمن تاکید برگسترش اقتصاد دیجیتال، توسعه شبکه ملی اطلاعات و گسترش توان حاکمیتی جمهوری اسلامی در فضای مجازی، با طرح ارایه شده در مجلس مخالفم. مسأله مجلس ، اقتصاد است و دنبال اقتصاد دیجیتال است.»

وی افزود: «امروز شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان‌ ها محل ارتباط و ابزار کار مردم هستند و بخصوص کسب و کارهای خرد و معاش افراد زیادی به این فضا وابسته است، مسدود سازی شبکه‌های اجتماعی راهکاری سازنده‌ یا دست‌کم بهترین راه‌حل نیست، تعامل و پاسخگو نمودن پلتفرم‌های خارجی دستورکار درست‌تری است.»

توانگر ادامه داد: «طبق فتوای روشن مقام معظم رهبری مورخ ۲۰/۱/۹۸ نقض حریم خصوصی کاربران در فضای مجازی حرام شرعی است، لذا بخشی از طرح که به احراز هویت کاربران ارتباط دارد در تضاد با آزادی و حریم خصوصی شهروندان قرار دارد. در عین حال که با اصول قانون اساسی نیز در تضاد آشکار است.»

این نماینده مجلس بیان کرد: «توسعه شبکه ملی اطلاعات نیازمند اتخاذ تدابیر سازنده و تشویقی برای جلب مشارکت شهروندان و بخصوص افزایش تولیدات محتوایی و برنامه‌های کاربردی بومیست و تصمیماتی که ملت رابه توسعه این شبکه بدبین کند بالطبع مضرست. همچنین بی‌توجهی وزیر ارتباطات و دستگاه فرهنگی در این زمینه حتما پیگیری می‌شود.»

واکنش ۲ نماینده به طرح مجلس برای انسداد شبکه‌های اجتماعی

همچنین اردشیر مطهری، نماینده گرمسار و آرادان در مجلس در حساب کاربری اش در این زمینه نوشت: «من با طرح انسداد کلیه پیام رسان‌های خارجی مخالفم. این طرح‌ها اولویت کشور نیست. معیشت بد فعلی را بدتر هم می کند. اولویت مجلس انقلابی بهبود اوضاع معیشتی و دوری از حاشیه است.»

واکنش ۲ نماینده به طرح مجلس برای انسداد شبکه‌های اجتماعی

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *