چرا مرغ رو از قبل مزه دار کنیم؟

برای چشیدن مرغ مزایای زیادی دارد. اول ، این باعث زرشک پلو با مرغ می شود مرغ مرغ بهتر شود و به خلاص شدن از شر بوی بد مرغ کمک می کند. همچنین بافت را توخالی و بهتر می کند ، که مخصوصاً برای پختن سینه ها  زرشک پلو با مرغ مفید است و کیفیت غذای شما را بهبود می بخشد.

زرشک پلو با مرغ مجلسی مامی سایت

حال اگر عجله دارید و وقت ندارید و حوصله  زرشک پلو با مرغ ندارید و این صحبت ، می توانید به محض اینکه آن را با نمک ، فلفل و زیرکون مالش دهید ، آن را در روغن سرخ کنید و مشکلی پیش نمی آید.

سرخ کردن مرغ
زرشک پلو با مرغ

برای پختن مرغ از سبزیجات استفاده کنید
سبزیجات زیادی وجود دارد که از آن برای طبخ مرغ استفاده می شود و این باعث می شود مرغ مرغ عالی باشد و بوی مرغ می دهد. انتخاب من ساقه کرفس  زرشک پلو با مرغ ، هویج و فلفل است که کمی بو داده شده اند. اما استفاده از برگهای معطر و پوست پرتقال رنده شده و لیمو ، جعفری و… نیز رایج است ، توصیه نمی کنم از همه اینها در کنار هم استفاده کنید.

سبزیجات کباب شده برای  زرشک پلو با مرغ
سبزیجات کباب شده برای خورش مرغ

چه مقدار آب برای پختن مرغ لازم است؟
بستگی به این دارد که شما با مرغ خود چگونه سرو زرشک سرو کنید. به طور کلی ، خوب است بدانید که آب زیاد در خورش مرغ باعث کاهش کیفیت  زرشک پلو با مرغ خورش شما می شود. بنابراین توصیه می شود مقدار آب مرغ خود را کم کرده و گرما را ملایم نگه دارید تا در هنگام پخت و پاش آب زیادی از دست نرود.

طرز تهیه زرشک رستورانی

به مقدار آب مرغ توجه کنید
به مقدار آب  زرشک پلو با مرغ

چگونه زرشک را برشته کنیم؟
بهتر است زرشک را به مدت یک ساعت خیس کنید و از خشک آن استفاده نکنید. بعد از شستشو ، در یک ماهیتابه بریزید و با مقداری  زرشک پلو با مرغ کره و یک یا دو قاشق شکر سرخ کنید. کوبیدن زرشک چندین نکته مهم دارد.

ابتدا لازم نیست که کره را ابتدا در ماهیتابه قرار دهید تا آن را ذوب کند ، زیرا ممکن است کره سوخت و رنگ تیره شود. به این ترتیب ، بعد از اینکه زرشک را به برنج اضافه می کنید ، خواهید دید که دارای یک رنگ قهوه ای با زرشک است ، که در اثر سوختن کره ایجاد می شود. سپس کره و زرشک را در یک ماهیتابه بریزید  زرشک پلو با مرغ و حرارت را متوسط ​​کنید و به آرامی هم بزنید تا بپزد.
ثانیا ، نیازی نیست که زرشک را زیاد بپزید ، کباب کردن آن به مدت 30 ثانیه تا 1 دقیقه برای زرشک کافی است ، و بو دادن زیاد آن باعث می شود آن را بسوزانید یا خشک کنید یا رنگ زیبای خود را از دست دهید. نشانه دیگر اینکه زرشک بو داده است ، این است  زرشک پلو با مرغ که به محض دیدن دانه های زرشک پف می کنند ، آن را از روی حرارت بردارید تا بیشتر برشته نشود.

تزیین زرشک و زعفران روی برنج

سوم ، ریختن شکر در زرشک آن  زرشک پلو با مرغ را هم خوشمزه تر و هم براق تر می کند و در زعفران زرشک شما ظاهر بهتری دارد. اما اگر نمی خواهید از شکر استفاده کنید ، مشکلی پیش نمی آید.
بعد از پخت ، زعفران را دم کرده و آن را به زرشک اضافه کرده و زرشک پلو با مرغ مقداری برنج سفید را اضافه کرده و مخلوط کنید تا ترکیبی از زعفران و زرشک زرشک داشته باشد و از آن برای ظرف استفاده کنید.
زرشک پلو
زرشک پلو

چگونه بادام خرد شده و پسته  زرشک پلو با مرغ برنج را آماده کنیم؟
من از برش استفاده نکردم و استفاده از آنها ضروری نیست و فقط جنبه ای زیبا و شیک دارد. برای نرم کردن برش ها ، بهتر است از قبل آنها را در مقداری آب خیس کنید. هنگامی که زرشک را سرخ می کنید ، برش ها را تخلیه کرده و در مقداری کره سرخ کنید. درست مثل زرشک ، به محض اینکه کمی کره ای شود ، کافی است  زرشک پلو با مرغ و نیازی به خوردن زیاد آن نیست. در آخر آنها را با همان برنج زعفران مخلوط کرده یا نگه دارید و از آن برای تزیین روی برنج استفاده کنید.

طرز تهیه زرشک و زعفران روی برنج

چگونه زرشک pilaf را با زرشک پلو با مرغ سرو کنیم؟
می توانید این غذا را از دو طریق سرو کنید.

برنج سفید را درون ظرف ریخته و مقداری برنج زعفران و زرشک را به سلیقه خود اضافه کرده و تکه های مرغ را در اطراف یا وسط ظرف روی  زرشک پلو با مرغ برنج قرار می دهیم و سس مرغ را جداگانه سرو می کنیم.

زرشک پلو با مرغ
زرشک پلو با مرغ

روش دیگر این است که زرشک زرشک را در یک ظرف بگذارید زرشک پلو با مرغ و خورش مرغ را که شامل قطعات مرغ و سس مرغ است نیز در ظرف های خورش بگذارید. اطمینان حاصل کنید که سس مرغ از یک خلال کننده منتقل زرشک پلو با مرغ می شود تا سبزیجات در ظرف سرو نباشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.