پلیس پرتلند با از سرگیری اعتراضات باز هم اعلام وضعیت شورش کرد

[ad_1]

آفتاب‌‌نیوز :

به نقل از «هیل»،پلیس شهر پورتلند پس از اینکه هزاران نفر از مردم معترض به نژادپرستی سیستماتیک روز شنبه در مقابل ساختمان این نیرو تجمع کردند و با پرتاب سنگ چند افسر را زخمی کردند، اعلام وضعیت شورش کرد.

در بیانیه ای در وب سایت اداره پلیس آمده است که جزئیات بیشتر در مورد تعداد بازداشتی‌ها و اتهامات آنها به روزرسانی خواهد شد، اما همچنین خاطرنشان کرد که چندین نفر از معترضان دستگیر شده‌اند.

پلیس همچنین افزود که دو افسر شهر پورتلند به دلیل جراحات وارده در اثربرخورد اشیاء پرتاب شده به آنها تحت درمان قرار گرفتند.

در بیانیه پلیس آمده است که اشیایی نظیر سنگ ، تخم مرغ‌های یخ زده، بطری‎های شیشه‌ای و بطری های آب یخ زده به سمت آنها پرتاب شده است. همچنین معترضین با لیزرهای سبز به سمت صورت آنها نشانه رفتند.

اعتراضات ضد نژادپرستی در پورتلند ماه‌ها است که به دلیل کشته شدن تعدادی سیاهپوست توسط پلیس از جمله جورج فلوید و برونا تیلور ادامه یافته است. این اعتراضات پس از انتشار بازداشت تعدادی از معترضین توسط ماموران فدرال که آنها را به زور در خودروهای بدون علامت سوار میکردند بیش از پیش مورد توجه ملی قرار گرفت و در نتیجه اعتراض‌ها از نظر اندازه و شدت بیشتر شد.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.