رهاورد سفر نوبخت به مازندران


آفتاب‌‌نیوز :

محمدباقر نوبخت در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه مازندران که روز پنجشنبه در ساری برگزار شد، گفت که این مبلغ اعتبار برای ۱۰ طرح نیمه تمام مازندران اختصاص یافته است.

وی با اعلام این که تاکنون ۳۸۸ میلیارد تومان از اعتبار این پروژه‌ها به استان مازندران اختصاص داده شد، گفت: بقیه اعتبارات نیز متناسب با پیشرفت فیزیکی از سوی سازمان برنامه و بودجه در اختیار استان قرار می‌گیرد.

معاون رییس جمهوری شرط تخصص اعتبار برای ۱۰ پروژه بزرگ و نیمه تمام مازندران را از محل سفرش به این خطه شمال کشور تکمیل و بهره برداری آن‌ها تا پایان سال جاری اعلام کرده است.

نوبخت گفت: دولت با وجود محدودیت‌های مالی ناشی از تحریم برای به حرکت در آوردن چرخ اقتصاد کشور به خصوص تکمیل پروژه‌های نیمه تمام به تعهداتش عمل خواهد کرد و این اعتبار را به استان تخصیص می‌دهد.

رییس سازمان برنامه و بودجه کشور اظهار داشت: تکمیل پروژه‌های نیمه تمام جهش تولید را به همراه خواهد داشت و تمام مسوولان باید تلاش کنند تا طرح‌های نیمه تمام دارای اولویت در موعد مقرر به بهره برداری برسند.

وی استانداران و نمایندگان را ناظر اصلی بر اجرای پروژ‌های نیمه تمامی دانست که اعتبارشان از سوی دولت تامین می‌شود و تاکید کرد که این طرح‌ها حداکثر در پایان سال جاری باید به بهره برداری برسند.

تعریف ۱۸ طرح بزرگ جهش تولید برای مازندران

نوبخت به طرح‌های جهش تولید استان مازندران اشاره کرد و گفت: ۱۸ طرح بزرگ تولیدی و صنعتی در راستای جهش تولید مد نظر رهبر معظم انقلاب اسلامی در سال جاری برای استان مازندران مصوب شد.

وی افزود: در مجموع برای این طرح‌ها حدود ۱۴ هزار میلیارد ریال اعتبار مصوب شد که متناسب با پیشرفت فیزیکی این اعتبار نیز در اختیار استان مازندران قرار داده می‌شود.

معاون رییس جمهوری میزان اشتغال پیش بینی شده برای اجرای طرح‌های جهش تولید استان مازندران را حدود چهار هزار و ۸۷۲ نفر اعلام کرد و اظهار داشت: هم اکنون طبق اعلام مرکز آمار ایران نرخ بیکاری در استان یک رقمی است و با تکمیل طرح‌های جهش تولید این نرخ باز هم کاهشی خواهد یافت.

رییس سازمان برنامه و بودجه با قدردانی از عملکرد استان مازندران در اجرای طرح‌های اشتغالزا که منجر به کاهش نرخ بیکاری شد، اظهار داشت: در حالی نرخ بیکاری در مازندران تک رقمی شده که در برخی استان‌ها همچنان ۲ رقمی است.

محمد باقر نوبخت معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه عصر روز گذشته به منظور بازدید و افتتاح چند طرح عمرانی و زیرساختی به استان مازندران سفر کرد. وی در روز نخست سفرش از طرح‌های نیمه تمام استانی شامل جاده دسترسی فرودگاه بین المللی دشت ناز، تصفیه خانه مرکزی شهر ساری، بیمارستان ۳۷۰ تختخوابی ماهفروجک، سالن ورزشی ۶ هزار نفری، کتابخانه و تالار مرکزی و نیروگاه زباله سوز ساری بازدید کرد و اعلام کرد که اعتبار لازم برای تکمیل این پروژه‌ها برای بهره برداری تا پایان سال جاری تخصیص می‌یابد.

نوبخت در دومین روز سفرش به استان مازندران نیز ضمن کلنگ زنی عملیات ساخت ۲ هزار واحد مسکونی ویژه محرومان، ۴۲۱ امین طرح هادی و ۱۳۶ هزار مین واحد مسکونی در قالب طرح مقاوم سازی در مازندران را افتتاح کرد.

بازدید از پروژه بیمارستان جایگزین رازی (۲۷۳ تختخوابی)، طرح آبرسانی بابل و بابلسر، سد لاستیکی سرخرود، فرودگاه بیشه کلا، آزاد راه هیچیرود – نشتارود – شیرود بازدید خواهد کرد.

همچنین در این سفر بهره برداری آزمایشی از نیروگاه زباله سوز نوشهر با ظرفیت ۲۰۰ تن شروع می‌شود و کارخانه کمپوست ۲۰۰ تنی تنکابن هم افتتاح خواهد شد.Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *