اتهام‌زنی تازه آمریکا به ایران


آفتاب‌‌نیوز :

«جرالدین گریفیت» سخنگوی منطقه‌ای وزارت‌خارجه آمریکا در گفت‌و‌گو با شبکه «رووداو» کردستان عراق، ایران را به بی‌ثبات کردن عراق متهم کرد.

طبق این گزارش، سخنگوی منطقه‌ای وزارت‌خارجه آمریکا با تکرار ادعای همیشگی واشنگتن علیه ایران و با اشاره به گزارش سازمان ملل متحد مدعی شد که ایران در حمله سال گذشته از به عربستان سعودی دست داشته و به یمن سلاح صادر کرده است.

جرالدین گریفیت در ادامه با اشاره به سفرهای اخیر «برایان هوک» فرستاده ویژه آمریکا در امور ایران به کشورهای منطقه، گفت که آمریکا در تلاش است تحریم تسلیحاتی علیه ایران را تمدید کند. وی همچنین خاطرنشان کرد که برایان هوک برای بحث و بررسی در خصوص این مسئله به کشورهای منطقه سفر کرده است.

همزمان که ایران، حضور آمریکا و دخالت‌های آن را سبب بی‌ثباتی در منطقه می‌داند، گریفیت با تکرار ادعاهای واشنگتن، مدعی شد که ایران از کشورهای همسایه استفاده می‌کند تا ثبات منطقه را از بین ببرد. او در ادامه گفت که به نفع هیچ کس نخواهد بود که ایران «تسلیحات خطرناک» مثل کشتی‌های جنگی و جنگنده خرید و فروش کند.

وی در ادامه با «رایزنی‌های دیپلماتیک» خواندن فشار آمریکا علیه دیگر کشورها گفت که واشنگتن به موفقیت دیپلماسی و ادامه تلاش‌ها «خوشبین» است و هم ‌اکنون در حال رایزنی دیپلماتیک با طرف‌های ذیربط در ارتباط با تمدید تحریم‌های تسلیحاتی علیه ایران است.

سخنگوی منطقه‌ای وزارت‌خارجه آمریکا که پارلمان عراق مصوبه اخراج نیروهای این کشور عراق را تصویب کرده است، مدعی شد که آمریکا به برقراری امنیت و صلح در عراق توجه ویژه‌ای دارد و این در حالی است که ایران برای «تصفیه‌ حساب‌های» خود از عراق استفاده می‌کند.

جرالدین گریفیت همچنین مدعی شد که امنیت و ثبات خاورمیانه برای آمریکا حائز اهمیت است و این کشور سعی دارد با دست‌یابی به راه‌ حل‌های دیپلماتیک درگیری‌های منطقه را کاهش دهد.

وی در پایان اظهارات خود با اشاره به شبه‌نظامیان کُرد موسوم به «قسد» در شمال شرق سوریه گفت که آمریکا با نیروهای شمال شرق سوریه شراکتی امنیتی و «قوی» دارد. وی همچنین مدعی شد که آنچه برای آمریکا از اهمیت برخوردار است، شکست داعش است.



Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *