البرزی ها در مصرف آب صرفه جویی کنند

[ad_1]

آفتاب‌‌نیوز :

به گزارش شامگاه سه شنبه روابط عمومی شرکت آبفای استان البرز ، ذوالفقار مهدی زاده گفت : تیرماه امسال ۹ درصد بیشتر از مدت مشابه سال قبل در این استان آب مصرف شده و این روزها که دمای هوای البرز به بالای ۴۰ درجه رسیده برای جلوگیری ازافت فشار یا قطع آب ،رعایت صرفه جویی در مصرف ضروری است.
وی اظهارداشت : گرم شدن هوا در این هفته تا ۴۰ درجه سانتی گراد ورعایت توصیه های بهداشتی مقابله با ویروس کرونا ، برای شستن دست ها وسایر شست وشوهای کرونایی از یک سو ومحدودیت منابع آبی استان از سوی دیگر سبب شد تا حجم روزانه مصرف آب شرب درالبرز به ۹ میلیون لیتر برسد که درمقایسه با مدت مشابه سال قبل ۹ درصد افزایش یافته است.

وی توضیح داد: براساس توصیه های بهداشتی برای مقابله با کرونا،بطور میانگین درهر بارشستن دستها ۶ لیتر آب مصرف می شود که اگر هرفرد بطور میانگین فقط ۱۰ بار درشبانه روز مبادرت به انجام این کار نماید بیش از ۶۰ لیتر به سرانه مصرف آب استان اضافه می شود. این درحالی است که باگرم شدن هوا نیز حدود ۵۰۰ لیتر درشبانه روز به حجم مصرفی آب توسط کولرها افزوده می شود که مجموع این مصارف درسطحی گسترده ،حجم بار مصرفی بالایی را به شبکه ی ذخیره وتوزیع آب شرب وارد می کند.

مدیرعامل آبفای البرز به مردم توصیه کرد که کوتاه کردن زمان استحمام،بستن شیرآب هنگام کف مالی دست ها،سرکشی به کولرها ونصب سایه بان و تنظیم شناور آن ها واطمینان از سالم بودن شیلنگ کولر،پرهیز از شست وشوی حیاط وخودرو ،آبیاری فضای سبز درهنگام شب یا صبح زود وپرهیز از غرقابی کردن باغچه را مدنظر قرار دهند.

وی افزود:درشرایط کنونیی قطعی آب بطور عمومی نداریم ، اما دربعضی مناطق در روزهای تعطیل با افزایش شدید مصرف مواجه هستیم که منجر به افت فشار بخصوص درطبقات بالای ساختمانها می شود.
مهندس مهدی زاده از مشترکان آبفای البرز خواست به هیچ عنوان ازنصب پمپ مستقیم روی شبکه استفاده نکنند وحتما بعد از کنتور یک مخزن ذخیره آب به ازای هر خانوار ۲۵۰ لیتروسپس یک پمپ تعبیه شود تا آب به راحتی در طبقات بالای ساختمان جریان یابد.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.