پیام وزیر کشور به مناسبت سالگرد اقامه اولین نماز جمعه پس از انقلاب

[ad_1]

وزیر کشور در پیامی به مناسبت ۵ مرداد ماه، سالروز اقامه اولین نماز جمعه پس از انقلاب اسلامی در تهران، از تلاش مجموعه فعالان ستادهای نماز جمعه و همچنین مسئولین و اعضای شورای سیاستگذاری ائمه جمعه برای زمینه سازی یکپارچگی و همدلی مؤمنان در میعادگاه هفتگی نماز جمعه، صمیمانه تقدیر کرده است.

آفتاب‌‌نیوز :

متن کامل این پیام بدین شرح است: پنجم مرداد ماه سالگرد اقامه اولین نماز جمعه پس از پیروزی انقلاب اسلامی و یادآور اهتمام امام امت (ره) در احیای این سنت اسلامی و تحقق شجره‌ای اصلاح گر و وحدت بخش است که با خون پاک استوانه های علم و عمل انقلاب اسلامی؛ یعنی شهدای مظلوم محراب شکوفا شد و با حضور مؤمنانه مردم از اقشار و طبقات گوناگون استمرار یافت. هرچند بیش از ۴ دهه پر فراز و فرود از آن روزگار گذشته است؛ اما در همه این مراحل، نقش سازنده و مقوم فریضه و خطابه جمعه، از سخت ترین سال های تثبیت و استقرار نظام و دفاع مقدس تا دوران تشدید تحریم های بی سابقه و ظالمانه علیه ایران، و بلکه تا شرایط شیوع بیماری همه گیر کرونا، تدوام یافته و تعاون و همدلی مؤمنانه را در جامعه اسلامی، دنبال کرده است.

البته تلاش برای مشارکت هرچه بیشتر جوانان و اقشار گوناگون، ارائه مؤثر و عملی جلوه های تقوای سیاسی و اجتماعی و بصیرت افزائی متوازن در خصوص همه ابعاد و عرصه های سیاست و اجتماع، می تواند نوید بخش اعتلای اقامه این فریضه عبادی و سیاسی باشد.

به همین مناسبت، با اشتیاق بسیار، از تلاش مجموعه فعالان ستادهای نماز جمعه و همچنین مسئولین و اعضای شورای سیاستگذاری ائمه جمعه، برای زمینه سازی یکپارچگی و همدلی مؤمنان در میعادگاه هفتگی نماز جمعه، صمیمانه تقدیر می کنم و توفیق روزافزون این برادران و خواهران ایمانی را خواستارم. امید است با توفیق الهی و در سایه توجهات حضرت ولی عصر (عج) و راهبری داهیانه رهبر فرزانه انقلاب اسلامی و با تلاش دست اندرکاران و اهتمام خطبای گرانقدر جمعه در سراسر کشور، شاهد استمرار و ارتقای دعوت عملی و نافذ به تقوی و پرهیزگاری، روشنگری و هدایت گری متوازن سیاسی و فرهنگی و اجتماعی و تحقق عملی امر به معروف و نهی از منکر در سطوح مختلف اجتماعی از سنگر نمازهای دشمن شکن جمعه باشیم.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *