سیسمونی نوزاد

سیسمونی (سانسکریت: Sismuni [1]) لباس ، ملافه و حمام نوزاد اول است. خريد سيسموني در فرهنگ اکثر مناطق ایران مرسوم است که کودک اول تجهیزات لازم را که توسط خانواده عروس تهیه شده است داشته باشد و به خانه عروس و داماد ارسال شود.

آداب و رسوم قدیمی

بذر کنجد بعد از ماه ششم ، معمولاً در ماههای اول بارداری و غالباً در ماه هفتم ارسال می شود. در روز زلزله ، معمولاً خانواده داماد برای ناهار به خانه پدر عروس دعوت می شوند. خريد سيسموني در گذشته ، یک سیستم لرزه ای متشکل از:

یک یا هفت لحاف (در اندازه های مختلف برای نوزادان (نوزادان) تا سنین چهار یا چهار ساله. کلاه های کوچک در تعداد لباس های ساخته شده از ترمه یا مخمل خريد سيسموني مخمل برای زمستان و ساتن برای تابستان. همچنین سفید سینه بند الاستیک و کمر و پنبه از مالچ یا ابریشم (به تعداد لباس ، لباس مجلسی قدیمی ، مشمع کف اتاق ، تشک ، قو یا پد مو شتر ، باسن ، گوشواره و دستبند دخترانه و چاقوی چوبی با روکش مخملی برای پسران ، نانو (گهواره تابستانی) و یک چوبی گهواره ، گهواره ، خريد سيسموني سینه (وسیله ساخت پارچه برای ساخت پستانک پلاستیکی امروزی) ، آرد برنج ، زعفران و هل ، عروسک پنبه ای (برای دختر) و اسب چوبی ، تیله و مهره های مختلف برای پسران ! [2]

از اصلی ترین موارد لرزه ای که مادران باید در مورد آن اندیشند عبارتند از: لباس کودک ، وسایل ناهار خوری ، حمل و نقل ، لوازم آرایش ، تختخواب ، تزئینات اتاق کودک خريد سيسموني ، اسباب بازی و موارد دیگر.

اقلام اصلی لرزه ای

سرویس خواب کودک
ظروف نگهداری و حمل شیر کودک
ظروف و سرویس خريد سيسموني ناهار خوری کودک
پیش بند ، سالن شیردهی ، بطری شیر ، پستانک ، خلال دندان
بطری و بطری های آب ، بشقاب ، قاشق کودک و چنگال
فینیشر ، قیچی و ناخن گیر برای نوزادان
شامپو و لوسیون خريد سيسموني بدن ، کرم سوختن ، پودر کودک
سرویس حوله و پتو کودک
عروسک ، کالسکه و حمل ، کیف کودک
لباس زیر برای تغییر پوشک
کفش و دمپایی کودک
تجهیزات مورد نیاز مادر برای شیردهی مانند شیردهی است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *