ابتلا به کرونا در مشهد ۳۰۰ درصد بیشتر شد

[ad_1]

آفتاب‌‌نیوز :

دکتر ایرج حریرچی جمعه شب در حاشیه نشست با مسوولان دانشگاه علوم پزشکی مشهد در گفت وگو با خبرنگاران افزود: ۲۰ درصد بیماران کووید ۱۹ بستری در مراکز درمانی مشهد را مسافران و افراد غیربومی تشکیل می دهند.

وی ادامه داد: بنا بر لزوم و برنامه ریزی انجام شده از فردا چهارم مرداد نماینده ویژه وزیر بهداشت به همراه پنج نفر از مدیران ارشد وزارت بهداشت در دانشگاه علوم پزشکی مشهد مستقر خواهند شد.

معاون وزیر بهداشت بر لزوم حیاتی پیوستن یکایک ایرانیان به “پویش و جنبش مردمی استفاده از ماسک” تاکید و بیان کرد: تمامی مردم نوعدوست کشورمان می توانند در این شرایط با “نذر ماسک” گامی موثر در پیشگیری از شیوع ویروس کرونا بردارند.

وی همچنین به مناسبتهای مذهبی پیش رو اشاره و بیان کرد: در شرایط فعلی مردم کشورمان می توانند نذورات خود را به تامین و توزیع ماسک اختصاص دهند.

دکتر حریرچی در ادامه، وزارت بهداشت را مهمترین خریدار تولیدات شرکتهای دانش بنیان در کشور توصیف و بیان کرد: هر وسیله و تجهیزات پزشکی که برابر با استانداردهای لازم از طریق این شرکتها تامین شود، واردات نمونه مشابه آن به کشور قطع خواهد شد.

وی همچنین گفت: کمبود دستگاه سی.تی.اسکن به یک مشکل جهانی تبدیل شده اما با وجود مشکلات ناشی از تحریمهای ظالمانه علیه ملت ایران، تعدادی سی.تی.اسکن تامین و در مناطق مختلف کشور توزیع شده است.

معاون کل وزیر بهداشت در خصوص تامین دستگاه اکسیژن ساز و تانکر اکسیژن هم اظهار داشت: این دستگاه با توجه به هر دقیقه نیاز بیماران مبتلا به ویروس کرونا به ۹ الی ۱۲ لیتر اکسیژن، یک ابزار بسیار مهم و ضروری است.

وی افزود: ایران در تولید دستگاه اکسیژن ساز به خودکفایی رسیده و مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سفر به مشهد از روند ارائه خدمات به مراجعان در اورژانس بیمارستان قائم (عج) این شهر نیز بازدید کرد.

۸۰ درصد از جمعیت شش میلیون و ۴۰۰ هزار نفری خراسان رضوی زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد قرار دارند. بقیه جمعیت این استان توسط دانشکده و دانشگاههای علوم پزشکی گناباد، سبزوار، تربت حیدریه، تربت جام و نیشابور خدمات رسانی می شوند.

دانشگاه علوم پزشکی مشهد علاوه بر خدمات رسانی به کلانشهر مشهد، ۱۳ شهرستان دیگر استان خراسان رضوی را زیر پوشش دارد.

بر طبق اعلام سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، تاکنون ۲۸۶ هزار و ۵۲۳ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۲۱۵ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۱۵ هزار و ۲۸۹ نفر رسیده است.

خوشبختانه تاکنون ۲۴۹ هزار و ۲۱۲ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *