کدام مناطق کشور امروز بارانی است؟

[ad_1]

آفتاب‌‌نیوز :

کبری رفیعی در خصوص وضعیت جوی چند روز آینده کشور گفت: امروز برای استان‌های آذربایجان‌های شرقی و غربی، اردبیل، شمال کردستان، شمال زنجان، ارتفاعات و دامنه‌های زاگرس، استان‌های چهال محال و بختیاری، کهکیلویه و بویر احمد، شرق لرستان، جنوب غرب اصفهان، فارس، جنوب استان‌های همدان و مرکزی رگبار پراکنده باران همراه با رعد وبرق و وزش باد شدید موقتی پیش‌بینی می‌شود.

وی ادامه داد: طی ۵ روز آینده در مناطق جنوبی کشور نظیر ارتفاعات جنوب سیستان وبلوچستان، ارتفاعات و شمال شرق هرمزگان، ارتفاعات کرمان و شرق فارس بارش‌های پراکنده رخ می‌دهد.

این کارشناس سازمان هواشناسی با بیان اینکه از روز چهارشنبه بارش‌ها مجددا در مناطق شمال غرب آغاز می‌شود، افزود: از نظر شرایط دمایی طی هفته جاری ماندگاری هوای گرم را در بیشتر مناطق کشور داریم، اما با توجه به شروع بارش‌ها در نواحی شمال غرب؛ این مناطق و همچنین سواحل شمالی کشور با کاهش محسوس دما بین ۶ تا ۱۰ درجه‌ای همراه هستند.

رفیعی با اشاره به اینکه از امروز تا سه شنبه در نوار شرقی کشور به ویژه منطقه زابل وزش باد شدید سبب ایجاد گرد و خاک خواهد شد، بیان کرد: دمای استان خوزستان از امروز تا سه شنبه به ۴۹ تا ۵۰ درجه می‌رسد.

این کارشناس سازمان هواشناسی در پایان خاطرنشان کرد: دمای هوای پایتخت امروز ۳۶ درجه پیش بینی شده و حداقل دمای آن فردا صبح ۲۶ درجه سانتی گراد است.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.