دانشگاه های با رنکینگ زیر 300 در کشور  مالزی

مالزی محل زندگی چندین دانشگاه بین المللی دانشگاه از سایر دانشگاه ها است ، طرحی با هدف گسترش و بهبود دامنه گزینه های آموزش عالی کشور. دانشکده های موجود در شعب دانشگاهی شامل دانشگاه ناتینگهام و دانشگاه موناش استرالیا است.

 

سرمایه گذاری مالزی در پردیس های شعبه منجر به توسعه جدید EduCity در جوهور ، در جنوبی ترین نوک شبه جزیره مالزی ، فقط 5 کیلومتری شمال سنگاپور شده است. این پردیس 350 هکتاری توسط هشت شعبه بین المللی اداره می شود که توسط دانشگاه های برجسته از سراسر جهان اداره می شوند. اینها شامل دانشگاه خواندن انگلستان ، دانشگاه ساوتهمپتون و پزشکی دانشگاه نیوکاسل و همچنین موسسه دریایی هلند ، دانشگاه رافلز خصوصی سنگاپور و دانشکده هنرهای سینمایی دانشگاه کالیفرنیای جنوبی از ایالات متحده است.

 

در حالی که حضور روزافزون دانشگاه های خارج از کشور در مالزی ، ارائه خدمات آموزش عالی در این کشور را گسترش می دهد ، نباید از دانشگاه های خانگی آن غافل شد. سیستم آموزش عالی برای تحصیل در مالزی  با رتبه 25 در رتبه بندی قدرتمندی سیستم آموزش عالی QS در سال 2018 قرار گرفت و این نشان دهنده قدرت دانشگاه های پرچمدار آن است. در اینجا برخی از قابل توجه ترین ها ذکر شده است.

 

دانشگاه مالایا

بالاترین رتبه و قدیمی ترین دانشگاه مالزی ،
 Universiti Malaya (UM) با رتبه 87 در رتبه بندی دانشگاه QS World® 2019 (دارای 27 مکان نسبت به سال گذشته) و در مرکز کوالالامپور مستقر است. UM با جمعیت دانشجویی در حدود 21.050 ، از جمله بیش از 2900 دانشجوی بین المللی تحصیلات تکمیلی ، به طور پیوسته شهرت چند رشته ای خود را افزایش داده است و در بین 400 دانشگاه برتر جهان برای 35 از میان 48 موضوع ممکن که تحت پوشش رتبه های دانشگاه جهانی QS توسط موضوع قرار گرفته اند ، از جمله موقعیت ها ظاهر می شود. در بین 50 دانشگاه برتر جهان برای مطالعات توسعه ، هر شاخه مهندسی و مدیریت کتابخانه و اطلاعات قرار دارد.

 

دانشگاه ملی مالزی

Universiti Kebangsaan  مالزی واقع در بانجی ، سلانگور ، تقریباً در 35 کیلومتری جنوب مرکز شهر کوالالامپور ، در 46 رده بندی برتر جهان در رده بندی جهانی 2019 صعود کرد و اکنون مدعی کسب مقام 184 ام است. این مدرسه با میزبانی از جامعه دانشجویی تقریباً 27000 نفر ، دارای برنامه های ویژه ای در زمینه های آموزش ، سیاست ، مهندسی ، حقوق و ریاضیات است. Universiti Kebangsaan مالزی همچنین دارای یک دانشکده فارغ التحصیل در پردیس اصلی خود و یک دانشکده پزشکی واقع در حومه Cheras ، با یک شعبه دانشگاه در پایتخت است.

دانشگاه پوترا مالزی

 UPM همچنان در رده بندی های سال 2019 پیشرفت داشته است ، از 229 به 202 ام ، در رتبه سوم در بین دانشگاه های برتر مالزی قرار گرفت. این کشور عمدتاً در شهر Serang ، یکی از دانشگاه های برتر تحقیقاتی کشور محسوب می شود و در ابتدا در سال 1931 به عنوان یک مدرسه کشاورزی تاسیس شد. این میراث در عملکرد آن در رده بندی موضوعی منعکس شده است. از 23 موضوعی که UPM در آن بین المللی رتبه بندی می شود ، در بین 100 کشور برتر برای کشاورزی و جنگلداری و مهندسی شیمی قرار دارد.

 

دانشگاه علوم مالزی

USM ، همچنین به عنوان دانشگاه علوم مالزی نیز شناخته می شود ، در حال حاضر در جهان رتبه 207 را به خود اختصاص داده و در بین 50 برنامه برتر جهان برای برنامه های مهندسی معدن خود طبق جدیدترین رتبه های دانشگاه جهانی QS توسط موضوع ، با 28 مقام در رتبه بندی قرار دارد. رتبه بندی کلی این مدرسه دارای سه دانشگاه است که پردیس اصلی آن در پنانگ ، پردیس بهداشت در کلانتان و پردیس مهندسی آن در نیبونگ تیبال است. این مدرسه همچنین برنامه هایی برای افتتاح یک دانشگاه جهانی در پایتخت دارد.

 

دانشگاه تکنولوژی مالزی

همچنین Universiti Teknologi مالزی نیز در بین 250 دانشگاه برتر جهان رتبه بندی شده است ، که در رتبه 228 و در Johor Bahru قرار دارد. UTM قدیمی ترین دانشگاه مهندسی عمومی و فناوری کشور ، در مطالعات فنی تخصص دارد و یک بخش مهندسی جامع ارائه می دهد. این در رتبه بندی موضوعی منعکس شده است ، که در آن 14 بار ظاهر می شود ، از جمله در 100 رشته معماری و چندین شاخه مهندسی.

-همچنین در رده بندی دانشگاه های جهانی QS به چشم می خورند: دانشگاه UCSI (جدید برای سال 2019 در محل مشترک 481) Universiti Teknologi Petronas (521-530) ، دانشگاه تیلور (601-650) ، Universiti Utara مالزی (UUM ، 601-650) و چهار موسسه دیگر(

بسیاری از دانشگاه های خصوصی مالزی مدرک دانشگاهی دوقلو یا درجه 2 + 1 را ارائه می دهند. این امر به دانشجویان این امکان را می دهد تا بخشی از مدرک خود را در مالزی و بخشی را در یک موسسه شریک در یک کشور دیگر گذرانند. این گزینه محبوبیت زیادی داشته است ، زیرا این فرصت را می دهد تا بدون پرداخت هزینه های کامل تحصیل ، مدرک معتبری را که توسط یک دانشگاه معتبر در یک مقصد آموزش عالی مستقر (مانند انگلیس ، آمریکا ، استرالیا ، نیوزلند ، فرانسه یا آلمان) کسب شده دریافت کنید. در خارج از کشور برای کل طول مدرک.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *