انتظار غیر منتظره – بتی داستان

[ad_1]

“بتی” (او به تصویب رسید غربی نام) یک شیفتگی و الهام بخش است. من معرفی شد به بتی در حالی که من در تور یک کارخانه پلاستیک در شنژن در حدود چهل کیلومتری غرب هنگ کنگ در استان گوانگدونگ است. همانطور که قبلا ذکر شنژن است که بخشی از منطقه ویژه اقتصادی (SEZ) ایجاد شده توسط دنگ Xioping. در حال حاضر بیست و پنج سال بعد شنژن جمعیت است که حدود ده میلیون نفر است. حدود شش میلیون نفر از این افراد کارگران مهاجر که در بازگشت به خانه در تعطیلات آخر هفته و زندگی در کارخانه خوابگاه در طول هفته. شنژن بزرگترین مهاجر شهر در چین است.

بتی متولد و بزرگ در شمال چین که در آن زبان مادری بود و ماندارین. پدر و مادر او بودند روستایی کشاورزان, اما آنها اصرار داشتند که او به مدرسه رفتن و مطالعه سخت است. بتی بود که یک دانش آموز خوب و سخت کوش و هوشمند و او علاقه مند بود در بسیاری از افراد است. او مورد مطالعه قرار روسی در مدرسه ابتدایی دبیرستان و دانشگاه همراه با ریاضی و علوم. پس از کالج بتی مهاجرت به شنژن به یک “دختر کارخانه” که در آن او مونتاژ الکترونیک در حدود US$80 در هر ماه. او تا به حال برای یادگیری کانتونی زبان از جنوب چین با مطالعه در شب در خوابگاه و تمرین با همکاران و سرپرستان در طول روز. در نهایت او مسلط شد در کانتونی و قادر به گرفتن یک کار بهتر در کارخانه پلاستیک در یک حقوق و دستمزد بالاتر و بهتر با خوابگاه.

وقتی که من ملاقات بتی او سرپرست در کارخانه پلاستیک نظارت بر تولید نیمه هادی سینی قطعات دستگاه های پزشکی و دیگر قطعات پلاستیکی به همراه چند صد نفر از کارگران. به عنوان از بابت طراحی و امکانات تولید آن آشکار بود او مسئول بودن با احترام رفتار شود توسط کارکنان. تلفن همراه او زنگ زد و چندین بار او مکالمات رد و بدل شده و به نظر می رسید به ارائه دستورالعمل در کانتونی. پس از معرفی چندین آمریکا و اروپای غربی بازدید کنندگان بتی تصمیم گرفت او باید یادگیری زبان انگلیسی به منظور بهبود شانس خود را برای ارتقاء بنابراین او شروع به گرفتن زبان انگلیسی در مدرسه شب. چند سال و یک زن و شوهر از تبلیغات بعد او بازگشت به شنژن دانشگاه برای MBA بنابراین او می تواند به درک بیشتر در مورد کسب و کار غربی.

من شگفت زده شد که او را مطالعه فارغ التحصیل مدیریت بازرگانی (و شنژن دانشگاه خواهد با ارائه این مدرک) در زمینه کمونیسم چینی. پس از همه, MBA ترین طرفدار سرمایه داری آموزش شما می توانید در هر نقطه در جهان است. اما آنچه همه ما را به درک این است که چین شیوه یک نوع اقتصادی سرمایه داری همراه با دولتی کمونیسم. کسب و کار انجام می شود با انگیزه کسب سود همیشه در ذهن داشته باشند. تفکر در مورد بتی به نظر می رسد که مطالعه داری کاملا متناسب با تمایل خود را به یک کسب و کار موفق و حرفه ای. سود تبدیل شده است انگیزه در چین و رشد فوق العاده ای در سراسر چین بیش از بیست و پنج سال نتیجه است. بتی است که یک مثال خوب از شگفتی در فروشگاه برای شما در یافتن منابع و تولید در چین است. هر گونه مفاهیم preconceived در مورد چه چیزی است و نمی اتفاق می افتد در چین و در مورد برخورد با چینی ها احتمالا در بهترین حالت نادرست و به طور معمول به طور کامل اشتباه است.

هنگامی که شما به چین انتظار غیر منتظره.

(c) 2012, رزماری, Coates.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *