توسعه یک داروی جدید برای درمان سرطان سینه

[ad_1]

آفتاب‌‌نیوز :

پزشکان چینی نخستین تجویز داروی جدید سرطان سینه را برای بیماران خود انجام دادند.

به گزارش شینهوا، داروی مذکور «Inetetamab» (اینتتاماب) نام دارد؛ یک داروی تزریقی برای بیماران مبتلا به سرطان سینه متاستاتیک HER2 که به بهبود آنها کمک می‌کند.

تقریبا یک در پنج سرطان سینه از نوع سرطان سینه HER2 مثبت است. به این معنی است که برخی از سرطان‌های سینه دارای ژن HER2 هستند که پروتئین HER2 را بیش از حد تولید می‌کنند. این پروتئین‌ها به سلول‌های سرطانی پستان بستگی دارد و باعث رشد مشخصه این تومورها می‌شود.

براساس اطلاعات موجود، این دارو برای نخستین بار در روز چهارشنبه، ۱۲ روز پس از تصویب برای استفاده بالینی، در بیمارستان سرطان آکادمی علوم پزشکی چین برای مصرف نیز تجویز شد.

در همین حال، استان‌های جیانگ سو، آنهویی ، شاندونگ و ژجیانگ نیز شاهد نخستین تجویز این داور برای بیماران خود بودند.

اینتتاماب که توسط شرکت (Sunshine Guojian Pharmaceutical (Shanghai ساخته شده، زیرمجموعه ۳SBio است و جهت استفاده بالینی توسط اداره ملی محصولات پزشکی در ۱۹ ژوئن مورد تأیید قرار گرفت.

در سالهای اخیر، چین در تلاش است تا ثبت نام و تصویب داروهای جدید خارجی و داخلی سرطان را تسریع بخشد و داروهای داخلی را جایگزین داروهای وارداتی پرهزینه کند.

براساس گزارشی که مرکز ملی سرطان در سال ۲۰۱۹ منتشر کرده سرطان سینه از نوع سرطان های با بالاترین میزان شیوع در بین زنان است. در سال ۲۰۱۵ تعداد موارد جدید سرطان سینه در چین به ۳۰۴ هزار مورد رسیده است که از این تعداد ۲۰ تا ۲۵ درصد بیماران به نوع HER۲ مبتلا بوده‌اند.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *