پشت بام‌های اجاره‌ای در تهران چقدر جدی است؟

[ad_1]

یک کارشناس بازار مسکن می‌گوید: فایل اجاره پشت بام‌های تهران چندان جدی نیست. یعنی این فایل‌ها در اماکن رسمی مثل بنگاه‌های املاک صورت نمی‌گیرد و انجام این قراردادها خلاف قانون است.

آفتاب‌‌نیوز :

یک کارشناس بازار مسکن در پاسخ به این پرسش که موضوع پشت بام‌های اجاره‌ای در تهران چقدر جدی است؟ به تجارت‌نیوز گفت: اجاره پشت بام‌های تهران چندان جدی نیست. یعنی این معاملات در اماکن رسمی مثل بنگاه‌های املاک صورت نمی‌گیرد و انجام این قراردادها خلاف قانون است. در این رابطه چنانچه بنگاه املاکی به چنین قراردادهایی روی آورده باشد اتحادیه املاک باید به این موضوع‌ ورود و حتی با افراد برخورد کند.

منصور غیبی افزود: هرچند که اجاره پشت‌بام این روزها مطرح است اما این فرآیند به طور چشم‌گیر نیست و اجاره پشت‌بام به لحاظ قانون معنایی ندارد. حتی در این رابطه در بنگاه‌های معاملاتی املاک، با این موضوع درگیر نیستیم. چرایی این اتفاق باید به لحاظ اجتماعی بررسی و به مردم اطلاع‌رسانی شود.

او اظهار کرد: در حال حاضر اینکه گفته می‌شود برخی انباری‌ها نیز به افراد اجاره داده می‌شود که این موضوع ممکن است، امکان‌پذیر باشد؛ چرا که انباری‌ها به لحاظ متراژ از ۲۵ متر شروع و در برخی واحدها به ۴۰ متر هم می‌رسند و دارای یک سند جداگانه‌ای هستند که افراد می‌توانند سندی مبنی بر موجر و مستاجر را تنظیم کنند. اما پشت بام جز مشاعات است و افراد حق اجاره پشت‌بام را ندارند.

غیبی گفت: البته به دلیل افزایش قیمت اجاره‌ خانه در سطح تهران اجاره پشت‌‌بام نیز بعید نیست. ممکن است در برخی خانه‌های قدیمی میان دو نفر یعنی صاحب ملک و یک درخواست‌کننده این اتفاق رخ دهد. اما اینکه چرا یک مالک به اجاره پشت‌بام محتاج است باید آسیب‌شناسی شود.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.