چند نکته که قبل از برون‌سپاری سئو سایت خود باید در نظر بگیرید

[ad_1]

آفتاب‌‌نیوز :

سئو مهم است، اما بسیار پیچیده و وقت گیر است و دیدن نتایج آن نیاز به صبر دارد. در حقیقت، سئو شبیه به یک سرمایه گذاری بلند مدت است.

شما در قبال سئو سایت خود می‌توانید چندین تصمیم بگیرید:

1. کاری نکنید!

2. خودتان آن را انجام دهید.

3. با برون سپاری، انجام آن را به یک شرکت یا متخصص سئو بسپارید.

اگر از ارزش و جایگاه سئومطلع باشید، حتما انتخاب شما گزینه ۲ یا ۳ خواهد بود.

انجام سئو به خود به خودی خود می‌تواند یک کار دلهره آور به نظر برسد، بنابراین بسیاری از افراد برون سپاری را انتخاب می‌کنند. چندین دلیل قانع کننده برای برون سپاری سئو وجود دارد.

دانش تخصصی

رهایی از پیچیدگی‌های فرآیند سئو

رهایی از هزینه‌های استخدام.

اما قبل از تصمیم گیری در مورد برون سپاری سئو نکاتی وجود دارد که باید به آن‌ها توجه کنید.

هزینه

هزینه برون سپاری سئو چقدر خواهد بود؟

هنگامی که سئو به صورت اصولی انجام شود، قطعا ارزان نخواهد بود! با توجه به هوشمند شدن الگوریتم‌های گوگل، پیچیدگی‌های سئو نیز افزایش یافته و موفقیت در سئو با توجه به سطح رقابت، نیازمند صرف هزینه و زمان می‌باشد. برای برخی از کسب و کار‌ها که توانایی پرداخت هزینه ماهیانه چندین میلیون در ماه را برای خدمات با کیفیت سئو دارند، برون سپاری سئو تصمیم آسانی خواهد بود. اما برای دیگر کسب و کار‌ها گرفتن چنین تصمیمی پیچیده خواهد بود.

تاثیر استراتژیک

چگونه سئو بر استراتژی و اهداف بازاریابی شما تأثیر می‌گذارد؟

قبل از تصمیم گیری در مورد اینکه آیا سئو را برون سپاری کنید یا درون سازمان انجام دهید، باید این نکته را در نظر بگیرید که برنامه بازاریابی شما چه مقدار به سئو بستگی دارد و برنامه سئو سایت شما در چه مرحله‌ای قرار دارد؟

به عبارت دیگر:

آیا مجبورید سئو را از ابتدا شروع کنید؟

آیا سئو را شروع کرده اید و بازخورد خوبی از آن داشته اید و قصد دارید سرمایه گذاری بیشتر روی آن انجام دهید؟

آیا شما در سئو موفق بوده اید، اما نیروی لازم برای توسعه برنامه خود را ندارید؟

اگر با سئو آشنایی ندارید، سعی کنید در حد اصول پایه آن را فرا بگیرید. بعد از یادگیری اصول سئو، حال میدانید دقیقاً چه کاری باید انجام شود. در این صورت، شما احتمالاً آماده تصمیم گیری در مورد نحوه اجرای برنامه سئو خود هستید (برون سپاری یا درون سازمانی).

اگر هنوز مطمئن نیستید یا در مورد موضوعات عمیق تری مانند مسائل فنی سئو سؤال دارید، از یک مشاور سئو کمک بخواهید. آن‌ها قادر خواهند بود تا وضعیت سئو سایت را به صورت کامل به شما ارائه دهند.

اگر سئو را شروع کرده اید و نتایج مثبتی را مشاهده کرده اید و می‌خواهید سرمایه گذاری بیشتری کنید، پس ۳ نکته دیگر را در این پست وبلاگ در نظر بگیرید تا تصمیم بگیرید که آیا SEO داخلی یا برون سپاری برای شما مناسب است یا خیر.

اگر سئو در حال حاضر کمک زیادی به استراتژی بازاریابی شما می‌کند، اما شما توانایی رشد و ارتقای تلاش‌های بهینه سازی سایت خود را ندارید، ممکن است وقت آن باشد که سئو را برون سپاری کنید.

هویت برند تجاری

هنگامی که تصمیم میگیرید سئو را برون سپاری کنید، باید کاملاً مطمئن باشید که شخص یا شرکتی که استخدام می‌کنید، با برند شما آشنا است. آن‌ها باید اهداف استراتژیک شما را کاملاً درک کنند.

غالباً این کار به چندین جلسه و یا ارتباطات ایمیلی نیاز دارد. شما باید تمام مطالب، نکات، اهداف و معیار‌های موفقیت کسب و کار خود را برای آن‌ها توضیح دهید.

یک نکته بسیار مهم در انتخاب آژانس خدمات سئو این است که آیا آن‌ها نمونه کار‌های متنوعی در صنایع مختلف دارند؟ در صورت مثبت بودن پاسخ این می‌تواند نشان از توانایی متخصصان آن‌ها باشد که در حوزه‌های مختلف تجربه‌های متفاوت دارند و شرایط مختلف را تجربه کرده اند.

نیاز

به کدام یک از خدمات سئو نیاز دارید؟

سرانجام، هنگام تصمیم گیری درمورد برون سپاری سئو، باید بررسی کنید که به کدام یک از خدمات سئو نیاز دارید؟

آیا می‌خواهید از سئو را کاملاً برون سپاری کنید یا فقط بخشی از آن را خودتان انجام دهید؟

اگر فقط قصد دارید بخشی از آن را انجام دهید، شاید یادگیری آن‌ها توسط خودتان یا کارمندانتان یک گزینه مقرون به صرفه باشد. اما اگر به بخش بزرگی از فرآیند سئو نیاز دارید، اطمینان حاصل کنید که متخصص سئو مورد نظر شما مدیریت عالی و جامع نگر سئو را ارائه می‌دهد؛ از تولید محتوا و تحقیق کلمات کلیدی گرفته تا سئو داخلی و تکنیکال.

سئو پیچیده است و انجام درست آن مهم است؛ بنابراین هنگام تصمیم گیری در مورد نحوه انجام سئو، به نیاز‌های خود، اهداف و بودجه خود فکر کنید. این به شما کمک می‌کند تا تعیین کنید که آیا باید سئو را در درون سازمان انجام دهید یا آن را برون سپاری کنید.

در نهایت اگر تصمیم گرفته‌اید که سئو سایت خود را برون سپاری کنید، یک متخصص و یا شرکت خدمات سئو مناسب را پیدا کنید. هنگام بررسی و انتخاب حتما به سابقه و نمونه کار‌های آن‌ها توجه کنید که با توجه به این دو معیار، شرکت خدمات طراحی سایت و سئو سایت وب وان می‌تواند یک گزینه مناسب برای شما باشد.

منبع: افکار نیوز

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.