انتقاد معاون وزیر بهداشت از کمرنگ شدن فاصله‌گذاری در مطب‌ها

[ad_1]

آفتاب‌‌نیوز :

ایرج حریرچی روز یکشنبه در حاشیه جلسه ستاد استانی مقابله با بیماری کرونا در آذربایجان‌غربی در گفت‌وگو با خبرنگاران افزود: اگر رعایت پروتکل ها مورد توجه قرار نگیرد، از اختیارات قانونی در این خصوص استفاده می‌کنیم.

وی گفت: رعایت فاصله گذاری فیزیکی در اکثر استان‌های کشور و مراکز ارائه خدمات به طرز قابل توجهی کمرنگ شده و باید مردم این روند را تغییر دهند.

معاون کل وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ادامه داد: مردم باید توجه داشته باشند که درمان معجزه آسا و راه حل سریع برای کرونا در حال حاضر وجود ندارد و نباید به این موارد دل بست.

حریرچی گفت: بهترین راه مقابله با ویروسکرونا، پیشگیری است و با فاصله گذاری یک متری از یکدیگر، حداقل کردن ملاقات‌های غیرضروری، استفاده از ماسک و شست و شوی مرتب دست ها تاثیر گذار است.

وی با ابراز نارضایتی از وضعیت شیوع بیماری کرونا در آذربایجان غربی افزود: ظرفیت بهداشتی درمانی در این استان برای ابتلای فعلی کافی است ولی اگر صعودی باشد، در مراکز درمانی دچار مشکل می شویم.

وی اظهار کرد: در آذربایجان غربی با استفاده از اختیارات استانی، به خوبی در راستای تعطیلی برخی مراکز پرتجمع عمل شده که امیدواریم نتایج آن در روزهای آینده مشاهده شود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی ‌درمانی آذربایجان‌غربی نیز گفت: ۱۱ شهرستان از ۱۷ شهرستان در این استان در مناطق شمالی و جنوبی به ویژه شهر ارومیه در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارند و مردم باید رعایت موارد ایمنی را به طور کامل در دستور کار قرار دهند.

دکتر جواد آقازاده افزود: این شهرها شامل ارومیه، اشنویه، بوکان، پیرانشهر، تکاب، سردشت، سلماس، مهاباد، میاندوآب، نقده و خوی هستند.

وی اضافه کرد: ۶ شهرستان دیگر شامل ماکو، چالدران، چایپاره، شوط، شاهین‌دژ و پلدشت در آذربایجان غربی نیز در وضعیت زرد و نارنجی قرار دارند.

هم اینک بیش از ۲۲۰ هزار نفر در کشور به کرونا مبتلا شده و افزون بر ۸۰ درصد آنها بهبود یافته اند.

این تعداد ۲.۲ درصد کل مبتلایان به کرونا در دنیاست.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *