است فروش موفق فرد ساخته شده و یا متولد شده بود ؟

[ad_1]

بسیاری از اوقات هنگامی که ما فکر می کنم از یک فروشنده ذهن ما به ارمغان می آورد تا عکس از قفل بودن در یک اتاق در خودرو نمایندگی و یا اسیر در بهره وری منقسم زمانی ارائه شده است. اما همه شغل فروش هستند نه مثل این. درست است که در آن طول می کشد یک نوع خاص شخصیت برای موفقیت در فروش است. یک حرفه ای در فروش می تواند به شما ارائه فرصت برای کسب درآمد بالا درآمد متوسط و پتانسیل نامحدود برای رشد.

زمانی که من میخواندم در بازاریابی چند سال پیش ما آموزش داده شد که هر کس فروش کسی چیزی در همه زمان ها. شما می توانید این محصول بزرگترین در جهان است اما هیچ چیز اتفاق می افتد تا زمانی که کسی آن را به فروش می رساند. همانطور که مردم ما همیشه فروش خودمان به دیگران است. من فکر می کنم یکی از کارهای اصلی مورد نیاز برای موفقیت در فروش است که یک عشق به مردم است. یک فرد فروش است که همیشه وجود دارد و همیشه مردم نشست و همیشه شبکه. بنابراین فقط آن چه را به موفقیت در فروش ؟

یک فرد فروش باید یک نگرش مثبت است. فروش احتمالا بیش از هر شغل دیگری شامل رد. با اکثر محصولات شما به درخواست تعداد معینی از مردم را به خرید قبل از فروش است که در واقع ساخته شده است. سال پیش زمانی که من به فروش بیمه عمر, من در نهایت نمیفهمد چه فروش من ساکت شد. من تا به حال به درخواست حدود 10 نفر به عبارت دیگر دریافت 10 را قبل از اینکه کسی توافق برای تنظیم یک قرار ملاقات با من. شما باید یک نگرش مثبت به هضم که خیلی رد در روز و روز را.

یک فرد فروش باید یک طرح داشته باشد. وجود دارد برخی از مشاغل شما می توانید انجام دهید که نیاز به مقدار زیادی از برنامه ریزی است. اما زمانی که شما در حال پرسیدن از کسی که به صرف سخت به دست آورده پول شما نیاز به یک فرمول. شما نیاز به آموزش خرید و فروش مواد ارائه و یک سیستم. برخی از شرکت های ارائه آگهی و یا مناطق اما به طور معمول فروش ترین مردم مسئول محل چشم انداز خود را. گاهی اوقات مردم در فروش مشکل دارند مدیریت زمان خود را. به خصوص آنهایی که در خارج از دفتر در تمام طول روز. فرد فروش موفق باید قادر به مدیریت زمان خود را. داشتن یک طرح است که بهترین راه برای انجام این کار است.

فروش فرد باید متعهد به موفقیت خود را. این مدت طولانی است که استدلال می کنند اگر یک فروشنده است که ساخته شده و یا متولد شده است. نظر من این است که شما در حال متولد شده با برخی از نوع شخصیت و انواع خاصی انجام بهتر در فروش. به طور معمول بیشتر خروجی فرد به پایان می رسد تا در فروش اما این واقعا بستگی به محصول شما فروش است. درونگرا می تواند تبدیل به بیشتر و خروجی می تواند موفقیت در فروش است. اما می توان آن را سخت تر برای آنها. برای موفقیت در فروش یک فرد باید مایل به یادگیری همه چیز در مورد محصول آنها فروش تکنیک های فروش و چگونه می توانید با دیگران است. این طول می کشد زمان. آن 10 سال طول می کشد برای تبدیل شدن به یک پزشک 5 سال برای تبدیل شدن به یک وکیل و 1000 ساعت برای تبدیل شدن به یک آرایشگر. بسیاری از موارد کسانی که در خرید و فروش را بعد از فقط چند هفته یا چند ماه قبل از آنها را در زمان حال به یاد بگیرند که چه چیزی مورد نیاز است برای موفقیت.

یک فرد فروش باید مایل به ادامه یادگیری و رشد. فروش مردم به طور معمول انتظار می رود آگاه در مورد محصولات و شرکت خود را. آنها را مجبور به اقامت در بالا از آنچه که اتفاق می افتد به عنوان محصولات و تغییر موقعیت تغییر دهید. زیرا آنها خیلی در تماس بودن با افرادی که نیاز به آگاهی از آنچه که در اطراف آنها اتفاق می افتد. هربرت هوور گفت: “فوق العاده مرد دانا می آموزد و از تجربه دیگران است.” فروش بالای مردم در جلسات و خواندن کتاب و معاشرت با دیگران در فروش حرفه ای.

یک فروشنده باید بدانید که چگونه به تعیین اهداف است. برخی از مشاغل فقط اتفاق می افتد که آیا شما هر چیزی را انجام دهید یا نه. اما فروش نه تنها اتفاق می افتد. شما باید به آنها اتفاق می افتد. این مهم است که یک فروشنده می دانید که چگونه بسیاری از فروش آنها نیاز به ایجاد خود را برای دیدار با سهمیه چقدر پول آنها نیاز به کسب درآمد خود را برای حفظ زندگی و آنچه آنها نیاز به انجام به ایجاد این اتفاق می افتد. بهترین راه برای انجام این کار این است که مجموعه ای روزانه و هفتگی یا ماهانه به اهداف.

یک فروشنده باید مشتاق در مورد محصول خود را. آن را دشوار است به فروش چیزی است که شما را باور نمی کند. زمانی که شما واقعا به چیزی اعتقاد فرد دیگری می توانید ببینید و احساس شور و شوق خود را. اگر شما نمی خواهید محصول یا شرکت فروش خواهد بود مشکل تر است. گفته شده است که هیچ چیز عالی بود هر زمانی بدون شور و شوق.

یک فروشنده باید کار سخت و هوشمند است. شغل فروش آسان نیست. خیلی کار سخت مورد نیاز است اگر یکی موفق باشد. اما کار سخت است نه به اندازه کافی. یکی هم باید کار هوشمند با مدیریت زمان و منابع به خوبی منظم بودن و زیر نمونه ای از کسانی که موفق بوده اند. زمانی که من در فروش ما به دنبال اصل “و سپس برخی از.” من فقط آن را من بهترین من به آن بهترین و سپس برخی از. در پایان روز وقتی که من آماده برای رفتن به خانه من می خواهم با یکی بیشتر فروش تماس بگیرید. اغلب که در تماس خواهد بود که تولید فروش. با دادن فقط کمی بیشتر زمان و تلاش شما می تواند حرکت خود را از یک میانگین فروشنده یک سوپر فرد فروش.

تمام نکات بالا باید کمی با سن, آموزش و پرورش, پس زمینه, وضعیت تاهل یا sex. برخی از انواع فروش تخصصی نیاز آموزش و پرورش و یا آموزش, اما نه همه آنها را انجام دهد. برای موفقیت در فروش تعیین می شود فردی با نگرش خود را. هر کسی می تواند موفق به عنوان یک فرد فروش اگر او یا او می خواهد آن را به شدت به اندازه کافی.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *