واکنش سازمان هواپیمایی به شائبه وجود انحصار در صدور مجوز برای ایرلاین‌ها

[ad_1]

صدور مجوز فروش بلیت پرواز تهران-ترکیه برای یک ایرلاین خارجی

آفتاب‌‌نیوز :

پس از گذشت چندین ماه از شیوع ویروس کرونا در جهان و بسته شدن همه مرزهای هوایی، زمینی و دریایی کشورهای مختلف برای پیشگیری از گسترش بیشتر این ویروس و شکستن زنجیره انتقال آن، بسیاری از کشورها به دنبال مذاکره برای باز کردن مرزها و راه اندازی پروازهای مسافری و تجاری‌شان هستند.

در این میان روز گذشته سایت‌های فروش بلیت هواپیما برای امروز پرواز یکی از ایرلاین‌های خارجی را از تهران به استانبول باز گذاشته و مردم می‌توانستند با داشتن شرایطی که در این سایت‌ها نوشته شده بود بلیت پرواز استانبول را خریداری کنند.

اما اینکه یک ایرلاین خارجی تنها فروشنده بلیت تهران – استانبول بود، این شائبه را مطرح کرد که فقط این شرکت هواپیمایی موفق شده مجوز پرواز را از ایران دریافت کند و همین موضوع سبب شد که برخی از کارشناسان و سایت‌های خبری به وجود انحصار در صدور این مجوزها اشاره کنند.

در این رابطه رضا جعفرزاده، سخنگوی سازمان هواپیماییگفت: به هیچ وجه انحصاری در پروازهای خارجی ایران و صدور مجوز برای ایرلاین‌های داخلی و خارجی وجود ندارد اما ممکن است اولویتی برای ما وجود داشته باشد.

وی افزود: زمانی که همه ایرلاین‌های خارجی به علت شیوع ویروس کرونا ایران را ترک کرده‌اند، برخی از شرکت‌های هواپیمایی خارجی با انجام حداقلی پروازهای خود در این بازار ماندند و کمک کردند و مسافران داخلی و خارجی را البته با رعایت همه پروتکل‌های بهداشتی و توافقات دو و چند جانبه جابه‌جا کردند.

سخنگوی سازمان هواپیمایی خاطرنشان کرد: شرکت‌های هواپیمایی دیگری هم درخواست برای صدور مجوز پروازهای خارجی را داده‌اند و به محض توافق برای انجام این پروازها مجوز ایرلاین‌های خارجی و داخلی دیگر بر اساس ضوابط صادر خواهد شد و مشکلی در این زمینه نداریم اما مجوزی که صادر می‌شود باید با در نظر گرفتن همه شرایط باشد و اگر بلیت پروازی در سایت‌های اینترنتی و آژانس‌های مسافرتی فروخته می‌شود قطعا باید مجوز آن از سوی سازمان هواپیمایی صادر شده باشد.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *