وضعیت هشدار کرونا ویروس در چهارمحال و بختیاری

[ad_1]

آفتاب‌‌نیوز :

فریدون رحمانی چهارم تیرماه در ستاد مبارزه و پیشگیری با کرونا در چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه در بحث تجهیزات و فضای درمانی در استان با مشکلات زیادی مواجه هستیم، اظهار کرد: متأسفانه اگر کرونا ویروس در استان به حالت طغیان برسد، قطعا در پذیرش بیماران در مراکز درمانی با مشکلات بسیاری مواجه می‌شویم.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد از افزایش چند برابری آمار مبتلایان به کرونا ویروس در چهارمحال و بختیاری در یک هفته اخیر خبر داد و گفت: تعداد مبتلایان به مرز هشدار رسیده است، در چند روز اخیر نیز علاوه بر آمار مبتلایان با افزایش موارد بستری و فوتی‌ها نیز مواجه بودیم.

وی افزود: توان درمانی ما نسبت به روزهای اول مواجه با این ویروس بالا رفته است، اما متأسفانه نگرانی ما بابت افزایش تعداد آمار مبتلایان است.

رحمانی با اشاره به اینکه اگر روند ابتلا به کرونا ویروس هم‌چنان صعودی باشد نیازمند اعمال محدودیت هستیم، خاطرنشان کرد: تعطیلی آرایشگاه‌هایس زنانه، اماکن مذهبی، مهدهای کودک، تالارهای پذیرایی و آموزشگاه‌ها باید در دستور کار قرار بگیرد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد در ادامه با اشاره به اینکه وضعیت تمام شهرستان‌های چهارمحال و بختیاری از نظر ابتلا به کرونا ویروس قرمز است، بیان کرد: طبق مصوبه ستاد کرونا برگزاری نمازجمعه تنها در شهرهای وضعیت سفید و زرد بلامانع است.

وی با بیان اینکه بخش‌های عفونی بیمارستانی چهارمحال و بختیاری در حال تکمیل شدن است، یادآور شد: به احتمال زیاد بخش کرونای بیمارستان تأمین اجتماعی فرخشهر نیز برای پذیرش بیماران کرونایی مجددا فعال شود.

۸۰ درصد بیماران مبتلا به کرونا بدون علامت هستند

در ادامه جلسه سید راشد جزایری معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد با بیان اینکه ۸۰ درصد بیماران مبتلا به کرونا بدون علامت هستند، اظهار کرد: ۸۷ درصد افراد مبتلا به کرونا که وضعیت وخیمی دارند دارای بیماری‌های زمینه‌ای، اضافه وزن و سن بالای ۶۰ سال هستند.

وی با اشاره به اینکه با ۹ نوسان در نمودار ابتلا به کرونا در چهارمحال و بختیاری مواجه بودیم، خاطرنشان کرد: در حال حاضر در بالاترین نوسان ابتلا به کرونا هستیم و آمار ابتلایان در چند روز اخیر به شدت افزایش داشته است.

جزایری از راه‌اندازی دومین آزمایشگاه کرونا در چهارمحال و بختیاری خبر داد و گفت: روزانه بین ۱۵۰ تا ۱۸۰ تست در این آزمایشگاه انجام می‌شود.

در پایان عبدالرضا علیمحمدی دادستان شهرکرد با انتقاد از عدم شفافیت در ارائه آمار صحیح ابتلا به کرونا، اظهار کرد: عدم ارائه آمار موجب می‌شود مردم این ویروس را جدی نگیرند.

وی با بیان اینکه مردم نسبت به هشدارها بی‌توجه شده‌اند، عنوان کرد: محدودیت‌ها باید تشدید شود، زیرا ظرفیت مراکز درمانی استان محدود است.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.