فوتبال ما «شهر هرت» است!

[ad_1]

اینقدر بی‌لیاقت و بی‌عُرضه هستیم که نمی‌توانیم انتخابات سالمی برگزار کنیم

آفتاب‌‌نیوز :

رئیس پیشین فدراسیون فوتبال انتقادات تندی علیه کفاشیان و ترابیان مطرح کرد.

داریوش مصطفوی، رئیس اسبق فدراسیون فوتبال در گفتگویی رادیویی در مورد پرونده کمیته اخلاق علیه ترابیان و کفاشیان و ابهامات موجود اظهار داشت: فوتبال ما شهر هِرت است و هر چیزی در آن امکان دارد. هنوز جریان شرکت ام‌پی‌سیلوا برای مردم مشخص نیست. مسئولان باید درباره مسائل شفاف‌سازی کنند و من نباید همه مطالب را بگویم. کفاشیان، ترابیان را به‌عنوان نماینده تام‌الاختیار خود معرفی کرد و قرار بود برای هشت داور، چند هدست بخرند. فدراسیون، ترابیان را به‌عنوان نماینده خود معرفی می‌کند و قرار بود فدراسیون از پولی که از شرکت ام‌پی‌سیلوا می‌گیرد، هدست‌ها را برای داوران بخرد.

وی در مورد این که در فدراسیون فوتبال پرونده‌سازی می‌کنند یا خیر، بیان کرد: اصلاً این‌گونه نیست. خجالت می‌کشم که به مردم هتک حرمت می‌کنند. زمان ما دوره تخصص بود و امثال ترابیان و کفاشیان، جایی در فدراسیون نداشتند. کفاشیان 245 نفر در فدراسیون استخدام کرد، اما ما 17 نفر داشتیم. ما تیم ملی را با 45 میلیون تومان به جام جهانی بردیم و اینها این کار را با 80 میلیارد تومان انجام می‌دهند.

رئیس اسبق فدراسیون در ادامه اضافه کرد: ترابیان که می‌گوید در فدراسیون زد و بند وجود دارد، بگوید خودش چگونه وارد فوتبال شد؟ او در زمان ریاست صفایی فراهانی از طرف وزارت نفت به فوتبال معرفی شد. اگر پارتی‌بازی بوده، هیچ‌کس مانند کفاشیان و ترابیان از رانت استفاده نکردند. رطب خورده منع رطب کِی کند؟! اگر پرونده‌سازی بوده است، فدراسیون پرونده را نساخته و این اتفاق در جای دیگری رخ داده است. شما به جای ارائه حساب فدراسیون فوتبال، شماره حساب دیگری دادی که متعلق به شرکت دوستان شما در دبی بود و پول به این حساب واریز شد. اگر بخواهم وارد ماجرا شوم، می‌گویم که این پول زیر نظر کفاشیان به حساب دوستان ترابیان واریز شده است. اسناد و مدارک آن را ندارم، اما موجود است و از این پرونده مطلع هستم. خواهش می‌کنم در این پرونده مرا وسط نیندازید! با این حال اگر دو نفر گناهکار باشند، نفر اول ترابیان است. زد و بندها در فدراسیون با آگاهی کفاشیان بوده یا اگر این‌گونه نبوده، مسئول تخلفات اول کفاشیان است و بعد ترابیان. بگویند چرا پول به حساب فدراسیون نیامده و شماره حسابی که ترابیان به حساب دیگری واریز شد. مسئله خیلی آسان است و نمی‌دانم چرا کمیته استیناف کار را سخت کرد. یک بلیت بگیرند و کسی را به دبی بفرستند. مدارک در شرکت ام‌پی‌سیلوا موجود است، اما نمی‌خواهند مسائل را بررسی کنند و حوصله‌اش را ندارند. از نظر آنها، پول این پرونده که در میان است بسیار کم بوده و قابل رسیدگی نیست.

مصطفوی در ادامه با اشاره به برگشت کفاشیان به فدراسیون گفت: می‌خواهند کفاشیان را با همین حرف‌ها برگردانند، اما او نمی‌تواند برگردد. کفاشیان کور خوانده است. به خدا بهاروند، هزار برابر کفاشیان علم فوتبالی دارد، چون از جوانی در فوتبال بوده است. کفاشیان و ترابیان در مقابل نبی و بهاروند، مانند عدد 10 در برابر 100 هستند. قطعاً فیفا از این تلاطمی که ایجاد کرده‌اند، آگاه می‌شود. فدراسیون جهانی فوتبال اساسنامه را قبول ندارد، اما شاید بعداً برای انتخابات نماینده بفرستند.

وی در پایان یادآور شد: ما اینقدر بی‌لیاقت و بی‌عُرضه هستیم که نمی‌توانیم انتخابات سالمی برگزار کنیم، از زمانی که صفایی فراهانی با دستور رئیس دولت اصلاحات سر کار آمد، تا الان انتخابات مخدوش بوده و هر که را خواستند، بر سر کار گذاشتند. انتخابات‌ها در این مدت فرمایشی بوده که در زمان انتخاب تاج، اساسنامه به مقدار زیادی اصلاح شد. اگر دوباره کفاشیان‌ها و ترابیان‌ها را از قوطی انتخابات بیرون بیاوریم، وای به حال این مملکت.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.